Олімпійський урок від Луганського обласного осередку НОК України
22 Вересня 2023 Поділитися
Олімпійський урок від Луганського обласного осередку НОК України

Обласне відділення НОК України в Луганській області разом із Луганським обласним відділенням (філією) КФВС МОН України та осередку Олімпійської Академії України провели серію Олімпійських уроків у дошкільних і навчальних закладах.

Про історію та традиції Олімпійських ігор, перші змагання атлетів, олімпійські види спорту, талісмани, роль П’єра де Кубертена у відродженні Ігор, олімпійські цінності та важливість спорту для всього людства в рамках Олімпійських уроків на теми: «Олімпійські ігри Стародавньої Греції», «Олімпійські ігри. Відродження» та «Спадщина грецької слави в олімпійському сяйві сьогодення», дізнались школярі Попаснянської територіальної громади.

Днями такі Олімпійські уроки проведено для учнів різних класів Попаснянського ліцею № 21 та Комишуваського ліцею. До розмови зі школярами долучилася заступник голови Луганського обласного відділення Олімпійської академії України Ірина Петрович. Вона презентувала дітям тематичні лекції та відповіла на їхні питання.

Вперше долучилися до Олімпійського уроку й маленькі вихованці Академії розвитку інтелекту SMARTUM, що у місті Камінь-Каширський Волинської області. За сприяння Луганського обласного відділення НОК України та Луганського обласного відділенням (філії) КФВС МОН України у рамках Олімпійського уроку для малечі було проведено цікаві конкурси та естафети у спрощеному варіанті Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Cool Games». Між активностями вихователі Академії розповіли дошкільнятам про олімпійські цінності, олімпійський рух та Олімпійські ігри. На завершення тематичного спортивного дня усі вихованці отримали подарунки від організаторів та партнерів заходу – Луганського обласного відділення (філії) КФВС МОН України та Луганського обласного відділення Національного олімпійського комітету України.


У Броварах на Київщині Олімпійський урок відбувся у приватному садочку «Монтессорі». Тут дітям розповіли про різні види спорту та важливість спорту для людей і розвитку суспільства загалом. Разом із організаторами заходу, серед яких і Відділення НОК України в Луганській області, діти виконали запальну руханку, пограли в рухливі ігри, взяли участь в естафетах та власноруч склали олімпійську емблему. Цей захід присвятили Європейському тижню спорту та провели під гаслом «Будь активним».


Про Олімпійських чемпіонів родом із Луганщини дізналися під час Олімпійського уроку учні Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Проков’єва. Зокрема учасники заходу дізналися про найбільш успішних спортсменів Луганщини, їх перемоги і досягнення, цікаві факти з їхньої спортивної кар’єри і повсякденного життя. Молодь активно долучилася до олімпійської вікторини.

Олімпійський урок на тему «Олімпійські чемпіони незалежної України» було організовано для учнів Лисичанського ліцею № 8 Сєвєродонецького району Луганської області. Школярі дізналися про здобутки українських спортсменів на Олімпійських іграх з 1992 року до сьогодення, а також про важливість представлення України на міжнародній арені завдяки перемогам наших атлетів. Окремо поговорили про спортсменів Луганщини, які у складі національних збірних команд виступають на міжнародних змаганнях.

В умовах війни багато представників спортивної родини стали на захист Незалежності України. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих і висловили слова подяки усім захисникам і захисницям, які боронять Україну.

Медіа