На Сумщині активно реалізують проєкти НОК України
26 Вересня 2023 Поділитися
На Сумщині активно реалізують проєкти НОК України

Для школярів у Лебедині та Краснопіллі Відділення НОК України в Сумській області провело Олімпійський урок. У Сумах юні танцюристи стали учасниками заходу #DoLikeOlympians, а старт Європейського тижня спорту в області дали у Ромнах.

У Лебединському закладі загальної освіти І-ІІІ ступенів № 6 Олімпійський урок об’єднав учнів 7-11 класів, на який завітала відома українська біатлоністка, заслужений майстер спорту України, срібна призерка Зимових Олімпійських ігор 1998 року в Нагано, десятикратна призерка чемпіонатів світу, голова Сумського обласного відділення НОК України Олена Петрова.

Після вітальних слів та короткого екскурсу в історію Олімпійських ігор, школярі побачили показові виступи вихованців секції боксу (тренер – Віталій Орехов) та хореографічного колективу «Соняшник» (під керівництвом Ірини Усенко).

Родзинкою заходу стало створення полотна Перемоги з відбитками рук учнів школи та Олени Петрової, яка залишила автограф, вручила директорці закладу Валентині Верховій подяку від НОК України за внесок у розвиток Олімпійського руху, а також побажала дітям примножувати спортивну славу свого закладу.

У Старосільському ліцеї Нижньосироватської сільської ради Олімпійський урок пройшов під гаслом #BeActive. Участь у заході взяли всі 175 учнів навчального закладу.

Спочатку учні прослухали розповідь директора школи про участь спортсменів Сумщини в олімпійському русі, та про земляків – призерів і переможців Олімпійських ігор, а також познайомилися із Оленою Петровою.

Разом із олімпійською призеркою всі виконали запальну руханку та взяли участь в естафетах, головним девізом яких було відоме гасло: «Головне не перемога, а участь». Вперше у Сумській області провели «Beach Cool Games» серед школярів – пляжний «Cool Games». Це стало можливим завдяки тому, що у 2022 році за ініціативи учителя фізичної культури Олександра Лазаренка було створено майданчик для пляжного волейболу.

Найактивніші учасники змагань та команди-переможці отримали від НОК України цінні подарунки, учні 2-6 класів – олімпійські щоденники, найменші учасники отримали солодощі, спортивна зала закладу поповнилася м’ячами для гри в футбол і волейбол, а бібліотека – двотомне видання про історію Олімпійських ігор.

Спортивну руханку із Оленою Петровою та стипендіатом обласного Відділення НОК України Анастасією Семернею виконали і юні танцюристи Сум під час спортивного заходу в рамках реалізації Всеукраїнського проєкту «Do like Olympians».

Під час бесіди з дітьми срібна призерка Олімпійських ігор, 10-разова призерка чемпіонатів світу, заслужений майстер спорту України з біатлону Олена Петрова розповіла про свій спортивний шлях, досягнення на всеукраїнській та міжнародній аренах,відповіла на всі питання, що цікавили юних спортсменів.

Своєю чергою, юні танцюристи продемонстрували свої спортивні навички та виступили з показовими танцями. На завершення заходу усі учасники заходу отримали олімпійські подарунки від НОК України.

Юні плавці з міста Суми та міста Ромни долучилися до заходу з нагоди початку Європейського тижня спорту, що відбулося у Ромнах. У басейні «AquaLand» з вітальною промовою до присутніх звернулася голова Сумського обласного відділення НОК України Олена Петрова, яка побажала всім міцного здоров’я та успіху у справах.

Майже 100 юних плавців змагалися за перемогу у різних вікових категоріях. Вони продемонстрували швидкість, спритність та досконало впоралися з випробуваннями на дистанціях 50 метрів вільним стилем, 200 метрів комплексним стилем, 100 метрів брасом та в інших видах.

Усі учасники заходу отримали гарний настрій, позитивні емоції, призи, сувенірну атрибутику від НОК України та фото на згадку.

Медіа