Посвята в гімназисти й дзюдоїсти і можливість відчути себе олімпійцем: На Чернігівщині триває Олімпійський урок
26 Вересня 2023 Поділитися
Посвята в гімназисти й дзюдоїсти і можливість відчути себе олімпійцем: На Чернігівщині триває Олімпійський урок

Олімпійський урок на Чернігівщині крокує навчальними закладами, заряджаючи дітей позитивом та енергією. Почесними гостями таких заходів є голова обласного Відділення НОК України, заслужений майстер спорту України з біатлону, учасниця трьох Олімпійських ігор Ніна Лемеш та заслужений працівник фізичної культури та спорту, відповідальний секретар Відділення Дмитро Пиріжок.

У гімназії №31 гуманітарно-естетичного профілю Чернігівської міської ради Олімпійський урок доповнив урочистості з нагоди посвяти пʼятикласників у гімназисти. Провели такий урок представники Відділення НОК України в Чернігівській області спільно з міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Керівництво обласного осередку НОК України привітало учасників заходу від олімпійської родини Чернігівщини, розповіло історію Олімпійського руху на Чернігівщині та історію Всеукраїнського Олімпійського уроку.

Спортивна частина уроку передбачала олімпійську розминку, яку провела кандидат у майстри спорту з легкої атлетики, переможниця обласних і національних змагань Ольга Діденко, та спортивні змагання «Спорт – це круто». У результаті напруженої боротьби перемогу здобула команда «Coca-cola». Але грамотами і сувенірною атрибутикою було нагороджено усіх учасників заходу.

На базі Центру спортивної боротьби Чернігівської міської ради Олімпійський урок та урочисте відкриття Європейського тижня спорту організували з ініціативи Відділення НОК України в Чернігівській області за сприяння управління сімї, молоді та спорту й управління освіти Чернігівської міської ради, обласного та міського центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та Комплексної ДЮСШ 2 Чернігівської міської ради.

Спочатку віддали шану загиблим захисникам України та нагородили людей, які прославляють спортивну Чернігівщину. Так, грамотами Відділення НОК України були відзначені: учасниця Олімпійських ігор, призерка чемпіонату Європи і Кубків світу, майстер спорту України міжнародного класу з дзюдо Наталія Смаль, майстер спорту міжнародного класу з дзюдо та самбо, переможниця міжнародних турнірів Марія Буйок, призерка чемпіонатів України 2023 року Анна Козакова, заслужений тренер України Анатолій Маркін та його син – тренер вищої категорії Олександр Маркін, ветеран дзюдо і самбо, заслужений тренер України з дзюдо та самбо Петро Лобас.

Діти, які цього року розпочали тренування у спортивній школі у секції дзюдо, пройшли відповідну посвяту юних спортсменів. Досвідчені спортсмени – учасники й призери обласних та всеукраїнських чемпіонатів, провели майстер-клас із боротьби. Усі охочі мали можливість долучитися до активностей.

У Чернігівській загальноосвітній школі № 29 Олімпійський урок став щорічною традицією. Цього року захід провели у форматі змагань «Рівняємося на олімпійців».

Кандидат у майстри спорту України з легкої атлетики, переможниця обласних та національних змагань Ольга Діденко провела Олімпійську розминку. Потім вісім веселих та цікавих естафет серед чотирьох команд визначили переможця у командній боротьбі. Перемогу здобула команда 5-А класу «Непереможні». Нагороди переможцям та учасникам вручила учасниця трьох зимових Олімпіад, голова Відділення НОК України в Чернігівській області Ніна Лемеш.

Олімпійський урок відбувся і для учнів Чернігівського навчально-реабілітаційного центру Чернігівської обласної ради. У Центрі навчаються та виховуються діти, які мають порушення зору різного ступеня важкості.

Учнів закладу привітали: голова відділення НОК України в Чернігівській області Ніна Лемеш, начальник регіонального центру «Інваспорт» Андрій Литвинець та директор Чернігівської обласної ДЮСШ осіб з інвалідністю Олександр Пітель.

На захід завітали і випускники центру: Олександра Даниленко – срібна та бронзова призерка чемпіонату України з лижних перегонів та біатлону, Антон Силенок – учасник чемпіонатів України з лижних перегонів та біатлону, а також провідні спортсмени та тренери Чернігівщини: чемпіони та призери Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з шахів, а також провідні спортсмени Чернігівщини: Роберт Тремба – чемпіон Всесвітніх ігор сліпих 2023 року, неодноразовий чемпіон світу з футзалу; Олег Тука – майстер спорту України, призер Всесвітніх ігор сліпих з шахів, тренер-викладач з шахів Чернігівської ДЮСШ осіб з інвалідністю; Сніжана Івко – майстер спорту України з біатлону, тренер викладач з лижних перегонів та біатлону регіонального центру «Інваспорт».

Гості розповіли вихованцям Центру про свій шлях у спорті та поділилися секретами успіху. Учасники заходу отримали заряд позитивної енергії від гостей заходу та подарунки від відділення НОК України.

Медіа