Зміцнення лідируючих позицій жінок у спорті – мета гендерної політики ЄОК та НОКів
28 Вересня 2023 Поділитися
Зміцнення лідируючих позицій жінок у спорті – мета гендерної політики ЄОК та НОКів

26 вересня поточного року в режимі онлайн відбувся «круглий стіл» на тему: «Гендерна рівність у спорті», участь в якому взяв і представник Комісії НОК України «Жінки в спорті», дворазовий учасник Олімпійських ігор, український п’ятиборець Дмитро Кірпулянський.

У рамках заходу було розглянуто кілька актуальних питань щодо забезпечення гендерної рівності у спорті, підтримки жінок у всіх сферах, зміцнення їх лідируючих та конкуруючих позицій.

Зокрема, було акцентовано увагу на тому, що МОК наразі вживає комплекс заходів для досягнення гендерної рівності у спорті. ЄОК, міжнародні федерації та національні олімпійські комітети також поступово переходять до якісних змін у цьому питанні.

Практичні рішення та план дій для НОКів було представлено під час презентації проєкту GAMES, що фінансується Європейським Союзом і має на меті поєднати поточну діяльність на рівні Європейського Союзу під час головування Іспанії в Раді з олімпійським спортивним рухом.

Учасники «круглого столу» згодилися, що попереду – багато роботи. Але порушене питання є вкрай актуальним та потребує конкретних рішень і дій. У цьому контексті було зазначено, що Спортивна академія жіночого лідерства надає унікальні можливості для жінок, які прагнуть мати рівні права та бути лідером у своїй галузі.

Фолкер Гельмунд, представник Офісу ЄОС ЄС, висловив представникам НОКів вдячність за увагу до порушеної проблематики та запевнив у підтримці при реалізації гендерної політики на рівні держав.

Медіа