Шевченків край проводить Олімпійські уроки
29 Вересня 2023 Поділитися
Шевченків край проводить Олімпійські уроки

Європейський тиждень спорту #BeActive на Черкащині пройшов дійсно активно та залучив до спортивних заходів тисячі людей різного віку.

На батьківщині Великого Кобзаря – у селі Шевченкове та у селі Моринці Звенигородського району під час Олімпійського уроку школярі дізналися багато цікавого про фехтування. Майстер спорту України, неодноразова переможниця обласних та всеукраїнських змагань із фехтування Дар’я Науменко розповіла учням опорного навчального закладу «Шевченківський ліцей» та Моринського ліцею із дошкільним навчальним закладом імені Т. Шевченка про особливості фехтування як виду спорту, про тренувальний процес і корисні навички, які виховуються в процесі систематичних тренувань.

Діти також переглянули тематичний фільм про фехтування, отримали відповіді на свої питання, а також взяли участь у вікторині й приміряли екіпірування фехтувальниці та потримали справжню зброю.

У Каневі, де похований Тарас Шевченко, під час Олімпійського уроку визначили найспортивнішу родину. На базі загальноосвітньої школи № 4 відбувся Олімпійський урок #BeActive у форматі  обласних змагань «Спортивна родина», учасниками яких стали родини, які виховують дітей з інвалідністю.

Організаторами заходу виступили відділення НОК України в Черкаській області та Черкаський регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт». Участь у заході взяли 14 родин з м. Канева та з м. Сміли. Вони змагалися у різноманітних естафетах та конкурсах, відповідали на питання вікторини. А на завершення усі отримали подарунки від обласного осередку НОК України та центру «Інваспорт».

 Понад тисячу студентів і викладачів Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького в рамках Олімпійського уроку виконали руханку на одному з пляжів Дніпра.

Учасниками заходу також стали провідні спортсмени Черкащини, спортсмени-паралімпійці та переможці Ігор нескорених. Зокрема, серед учасників – перший заступник голови відділення НОК України в Черкаській області, дворазовий чемпіон Паралімпійських ігор Антон Скачков, заступник голови відділення НОК України в Черкаській області, голова відділення Олімпійської академії в Черкаській області Анатолій Стеценко, легкоатлет-паралімпієць, бронзовий призер XV Літніх Паралімпійських ігор 2016 року у Ріо-де-Жанейро, чемпіон Європи, чемпіон та рекордсмен світу Роман Данилюк, чемпіон та призер Ігор нескорених-2023 Вадим Мазніченко, чемпіон Ігор нескорених-2022 зі штовхання ядра Сергій Прядка та інші.

Почесні гості виступили з мотиваційними промовами та долучилися до одного з наймасштабніших спортивних заходів міста.

У Городищі в межах Олімпійського уроку діти відвідали майстер-клас та зіграли у футбол на місцевому стадіоні «Колос». До заходу долучилися Микола Шланчак – інструктор-методист КЗ СДЮСШОР ЧОР та Семен Шланчак – асистент арбітра ФІФА. Вони й провели майстер-клас із гри у футбол для юних спортсменів 2011 р. н. і молодше.

Перемогу у турнірі виборола команда ДЮСШ міста Городище, яка окрім медалей отримала і головний приз – перехідний Кубок Миколи Шланчака. Відділення НОК України в Черкаській області відзначило учасників уроку олімпійськими подарунками.

Ще пів сотні учнів Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 17 долучилися до активного та рухливого Олімпійського уроку. Різноманітні естафети, конкурси та челенджі – заходи, що потребували спритності, витривалості, швидкості реакції школярів, а ще – вміння працювати в команді та підтримувати одне одного. Традиційно, школярі отримали від Відділення НОК України в Черкаській області олімпійські подарунки, а навчальний заклад – комплект м’ячів.

Медіа