Спорту забагато не буває: Як на Чернігівщині проходить Олімпійський тиждень
06 Жовтня 2023 Поділитися
Спорту забагато не буває: Як на Чернігівщині проходить Олімпійський тиждень

Відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області у співпраці з обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», обласними осередками федерацій з олімпійських видів спорту та територіальними громадами проводить низку спортивно-масових заходів.

Старобілоуський ліцей на Чернігівщині – у числі тих, хто у вересні традиційно долучається до важливої спортивної ініціативи – проведення Олімпійського уроку.

Цього року Олімпійський урок у цьому навчальному закладі розпочався з урочистої церемонії підняття Державного Прапора України, яке здійснили кращі спортсмени навчального закладу, активні учасники та призери обласних змагань з легкої атлетики – Анастасія Березовська та Іван Мельник. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам'ять про всіх загиблих за волю і свободу рідної землі.

У вітальному слові голова Відділення НОК України в Чернігівській області, заслужений майстер спорту України з біатлону, учасниця трьох зимових Олімпійських ігор Ніна Лемеш відзначила, що саме Новобілоуська громада стала своєрідним форпостом під час повномасштабного наступу ворога на Чернігів, у той час як обласний центр міцно тримав оборону, щоб не допустити прорив російських військ далі на Київ. «Сьогоднішній захід – це підтвердження життя і майбутнього, яке талановиті, розумні, красиві українці прагнуть самостійно будувати у вільній, демократичній європейській Україні», - зазначила вона.

Учасникам змагань Ніна Лемеш побажала гарно і весело провести час, відчути справжній олімпійський змагальний дух, навчитися злагоджено працювати у команді під час змагань на естафетах.

На захід також завітали директор Державного центру Олімпійської підготовки з біатлону, майстер спорту міжнародного класу України з біатлону, учасник чотирьох Олімпійських ігор В’ячеслав Деркач та голова Новобілоуської громади Дмитро Федоров.

Учениці ліцею підготували показовий танок, а далі за сприяння обласного центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» вчителі фізичного виховання Новобілоуської громади провели руханку для учасників Олімпійського уроку. Після цього свою спритність, уміння та навички з різних видів спорту демонстрували юні футболісти, кікбоксери та волейболісти.

На всіх учасників свята чекали різноманітні спортивні естафети та змагання. Найбільш активні юні спортсмени були відзначені подарунками від відділення НОК України в Чернігівській області.

Оздоровчо-спортивний захід «Майбутні олімпійці» в рамках Всеукраїнського Олімпійського уроку провели для учнів 5-х та 6-х класів Чернігівського колегіуму № 11. Із вітальним словом від олімпійської родини Чернігівщини до школярів звернулась голова Відділення НОК України в Чернігівській області Ніна Лемеш. Разом із учителем фізичної культури колегіуму вони прочитали учням лекцію «Історія та сучасність Олімпійських ігор», а також провели олімпійську вікторину та веселі командні естафети з елементами різних видів спорту. Завершився захід нагородженням переможців та автограф-сесією.

 У рамках Європейського тижня спорту в міському парку культури та відпочинку м. Чернігова минулими вихідними зібралося понад пів сотні поціновувачів здорового способу життя, які прибули до обласного центру з Прилук, Ніжина, Чорнобиля, Києва та Мени.

Після вітальних слів, виконання державного гімну та вшанування пам'яті загиблих Героїв, під керівництвом голови Чернігівської федерації скандинавської ходьби Любові Купи учасники зібрання виконали руханку. А потім взяли участь у змаганнях зі скандинавської ходьби на подолання 1,5 кілометра.

Нагородження переможців провели голова Відділення олімпійського осередку Чернігівщини, заслужений майстер спорту України з біатлону Ніна Лемеш, член виконкому олімпійського Відділення, директор обласного центру «Спорт для всіх» Ігор Ліфар та член Відділення, голова Асоціації ветеранів спорту Чернігівщини Петро Лобас. Від Відділення НОК України в Чернігівській області кожен учасник заходу отримав памʼятну медаль.

Захід організовано за підтримки Відділення НОК України в Чернігівській області, Чернігівського осередку Української федерації скандинавської ходьби спільно з обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

У Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту у межах Олімпійського тижня фізичної культури та спорту відбувся Олімпійський урок для здобувачів освіти першого курсу та переможців змагань, що тривали протягом тижня.

З цієї нагоди до ліцею завітали почесні гості: голова Чернігівського відділення НОК України Ніна Лемеш та начальник відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, член Виконкому відділення Денис Закружний. Вони і привітали переможців змагань з настільного тенісу, шашок, шахів, стріт-болу та міні-футболу.

Чемпіони та призери змагань серед чоловіків та дівчат були нагороджені медалями, грамотами, подарунками та сертифікатами від кейтерінгової компанії «Банда смаку», яка долучилася до проведення заходу.

Медіа