Українська делегація провела низку зустрічей під час роботи на 52-й Генеральній асамблеї ЄОК
08 Жовтня 2023 Поділитися
Українська делегація провела низку зустрічей під час роботи на 52-й Генеральній асамблеї ЄОК

6-7 жовтня у Стамбулі за участі української делегації відбулася 52-а Генеральна асамблея Європейських олімпійських комітетів (ЄОК).

Під час візиту до Туреччини Міністр молоді та спорту, президент НОК України Вадим Гутцайт провів низку зустрічей з міністрами спорту, керівниками міжнародних спортивних структур та федерацій, президентами НОКів європейських країн.

Зокрема, відбулися зустрічі з президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом, президентом Європейських олімпійських комітетів Спіросом Капралосом, директором департаменту МОК з питань співпраці з НОКами Джеймсом Маклеодом, Міністром молоді та спорту Турецької Республіки Османом Баком, Міністром молоді та спорту Азербайджанської республіки Фарідом Гаїбовим, президентами Національних олімпійських комітетів - Дайною Гудзіневічюте (Литва) та Міхаєм Коваліу (Румунія).

Ключовим питанням при обговоренні було блокування  участі російських і білоруських спортсменів у міжнародних спортивних змаганнях, а також надання  міжнародною спортивною спільнотою підтримки українським спортсменам, забезпечення умов для їхніх тренувань у європейських країнах.

Вадим Гутцайт також поінформував європейських колег про втрати, яких зазнає спортивна сфера через агресію рф, та наголосив на незмінній позиції України щодо неприпустимості участі громадян рф і рб у міжнародних спортивних змаганнях у будь- якому статусі, допоки триває війна рф проти українського народу.

Окрім того,  українська делегація звернула увагу партнерів на неприпустимості дій олімпійського комітету країни-агресорки, який днями оголосив про включення до свого складу олімпійських рад з окупованих територій України, порушуючи тим самим принципи суверенітету, територіальної цілісності України та положення Олімпійської хартії.

Європейські партнери вкотре засвідчили, що залишаються солідарними з Україною та продовжать підтримувати український спортивний рух і українських спортсменів до нашої перемоги.

Медіа