Olympic Dreams: здійснилася мрія юних українських дзюдоїстів
23 Жовтня 2023 Поділитися
Olympic Dreams: здійснилася мрія юних українських дзюдоїстів

Мотивованими та з унікальними знаннями повернулись з навчально тренувального збору в Японії юні дзюдоїсти з постраждалих від війни українських міст – учасники тренувального табору Olympic Dreams – JAPAN.

Спортсменам вдалося здійснили свою мрію – відвідали Японію – батьківщину дзюдо та провести там не лише інтенсивні тренування, а й долучитися до культурних заходів. Завершився візит українських атлетів урочистою подією за участю Посольства України в Японії, Всеяпонської федерації дзюдо, президента Кодокану – легендарного інституту дзюдо, керівництва спортивних організацій Японії та інших поважних гостей.«Зараз, коли Україна переживає складні часи, проєкт Olympic Dreams заслуговує на всебічну підтримку, – підкреслив Надзвичайний і Повноважний Посол України Сергій Корсунський. – Я особисто займався дзюдо, і знаю, як важливо дотримуватись безперервності тренувань попри всі обставини. Тому ми щиро вітаємо місію, яку виконує Olympic Dreams – збереження та розвиток олімпійського резерву, і раді долучитись до проєкту, взявши на себе питання логістики спортсменів».

 На фото зліва направо: Олександра Старкова, Сергій Корсунський, Олександра Новікова

Японська сторона організувала насичену програму перебування для дітей-дзюдоїстів з України. Учасники проєкту Olympic Dreams отримали можливість навчатися секретів дзюдо від найкращих тренерів та олімпійських чемпіонів Японії. Кращі японські майстри дзюдо, за підтримки All Japan Judo Federation, Kodokan Judo Institute, JUDOs, Tokai University Shizuoka Shoyo High School, Shizuoka Gakuen High School, and Shutoku High School запропонували молодим українцям ексклюзивні майстеркласи, рандорі та культурні заходи.

Так, українські дзюдоїсти відвідали різноманітні майстеркласи від Олімпійського чемпіона з дзюдо в Ріо-де-Жанейро 2016 Машу Бакера, від Олімпійського чемпіона з дзюдо в Атланті 1996 та чемпіона світу 1997 Кензо Накамура, спеціаліста з техніки «Ньюаза» (партер). Від суддівського класу інформативну лекцію прочитав бронзовий призер Олімпійських Ігор в Сеулі 1988 Акінобу Осако.

Члени Комісії спортсменів Всеяпонської федерації дзюдо також взяли участь в тренуваннях та поділилися своїми вишуканими техніками: Місато Накамура – триразова чемпіонка світу (2009, 2011, 2015) та бронзова призерка Олімпійських ігор 2008 та 2016, Хісайоші Харасава – срібний призер Олімпійських ігор 2016, Риуносуке Нага – бронзовий призер Олімпійських ігор 2016 та чемпіон світу 2015 та Оно Йоко – срібна призерка чемпіонату світу з дзюдо 2021 року.

«Ми прагнули ознайомити українських атлетів не лише з технікою дзюдо, а і з японським духом та цінностями. Раді, що змогли передати частинку японської душі. Щиро запрошуємо відвідати нашу країну ще», – запросив українських дзюдоїстів Шінічі Накамура, президент All Japan Judo Federation.


На фото зліва направо: Олександра Старкова, Олександра Новікова, Шінічі Накамура

Чемпіон світу, Олімпійський чемпіон і чемпіон Японії у відкритій категорії, президент Kodokan Judo Institute Харукі Уемура підкреслив, що двері першої у світі школи дзюдо – інституту Кодокан – відчинені для українських спортсменів. «Ми завжди раді підтримати вас та долучити до традицій та філософії “вивчення шляху”, якою і є дзюдо», – наголосив він.

«Розпочинаючи навесні 2022 року проєкт Olympic Dreams, ми навіть і не уявляли, що за 2 роки опинимось в Японії, –  відзначив ініціатор проєкту меценат Анатолій Бойко. – Ми щасливі, що наші атлети зараз мають можливість не лише тренуватись у безпечних умовах, а й отримувати неоціненний досвід для здобуття майбутніх перемог. Не зупиняємось на досягнутому й продовжуємо підтримку та розвиток олімпійського резерву України».


На фото: Анатолій Бойко

Команда проєкту Olympic Dreams на урочистій церемонії в Посольстві України передала всім японським партнерам особисті подяки від Міністерства молоді та спорту України, Національного олімпійського комітету України, Федерації дзюдо України, Київського обласного відділення НОК України, Міського голови міста Ірпінь та Благодійного фонду «Майбутнє – дітям».

Перебуваючи у різних країнах, учасники проєкту Olympic Dreams несуть з собою український культурний код, знайомлячи міжнародну спільноту з художніми творами, національними традиціями, піснями й танцями України. У кожному місці, яке відвідували учасники проєкту, лунали українські пісні та виконувались народні танці. А на завершальному заході в останній день перебування діти влаштували показ авторських вишиванок бренду THE SVOE.


Проєкт Olympic Dreams також сприяв культурному обміну між молоддю України та Японії. Під час перебування учасники проєкту мали можливість дізнатися більше про японську культуру та традиції, відвідати Олімпійський музей Японії та музей Інституту Кодокан, пізнати таємниці чайної церемонії, а також відвідати турніри не тільки з дзюдо, а й з таких популярних в Японії видів спорту як сумо, бейсбол та регбі. Українські спортсмени спільно зі своїми японськими друзями взяли участь в екологічній акції – прибиранні пляжу біля школи Tokai University Shizuoka Shoyo High School. Цей пляж знаходиться поруч з сосновим бором Міхо, що є складовою об'єкту Світової спадщини ЮНЕСКО в Японії, центром якого є гора Фуджі.

Японська мрія українських дзюдоїстів не здійснилася б без злагодженої роботи команди, зокрема Анатолія Бойко, Олександри Новікової, Карена Балаяна та Олександри Старкової, які на всіх етапах проєкту цілодобово віддавали себе його реалізації та побудували міцний міст комунікації з Японією. Роботу команди Olympic Dreams було відзначено грамотами Посольства України в Японії.


Відзначимо, що проєкт міжнародних спортивних таборів Olympic Dreams реалізується Благодійним фондом «Майбутнє – дітям» вже понад півтора року. Формат проведення спортивних таборів за цей час було успішно реалізовано у 6 країнах: весною 2022 – в Ізраїлі, влітку 2022 в Греції, зимою та весною 2023 року – на території Республіки Кіпр, влітку 2023 – в Іспанії, восени 2023 – в Словаччині та Японії. Проєкт незмінно підтримується Міністерством молоді та спорту України, НОК України Київської області, Федерацією дзюдо України, міською радою м. Ірпінь та низкою посольств приймаючих країн.

 

Фото Kaoru Kure, Олена Кушнарьова

Медіа