НОК України здійснив мрію ще однієї дитини
01 Листопада 2023 Поділитися
НОК України здійснив мрію ще однієї дитини

Протягом багатьох років співпраці Національного олімпійського комітету України з Благодійним фондом допомоги онкохворим дітям «Краб» було проведено акцію «Намалюй сонце на капоті», надано підтримку сотням тяжкохворих діток, забезпечено участь юних українців в Онкоолімпіаді (у 2014, 2016, 2018 рр.), організовано десятки зустрічей підопічних Інституту раку зі спортсменами, які своїми історіями та настановами зміцнювали віру й надію на краще. Днями здійснилась мрія ще однієї дитини – 17-річної Ярини з Донеччини…

Ярина росла в багатодітній родині у невеличкому селі Курахівка Покровського району Донецької області. Старші брати, які захоплювалися різними видами спорту, прищепили цю любов і єдиній в їхній родині дівчинці та її меншому брату. Мама з радістю спостерігала, як діти біжать на спортивний майданчик, а вечорами «залипають» біля телевізора за переглядом якогось чергового спортивного чемпіонату світу. Вона й сама є палкою вболівальницею атлетів, щоправда, на відміну від доньки, - зимових видів спорту: фігурного катання на ковзанах та біатлону.

Ярина ж займалася баскетболом і воркаутом. Та завжди з захватом спостерігала за всіма спортивними змаганнями з легкої атлетики та стрибків у воду, а про Олімпіади й годі говорити – дівчина про Ігри знає все від «А» до «Я». Звичайно ж, має і своїх спортивних кумирів, на першому місці – українська легкоатлетка, чемпіонка світу 2023 року зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх.

…Спортом Ярина займалася із задоволенням, активно долучалася до різних змагань, освоювала нові техніки та вдосконалювала свою майстерність. Навіть після евакуації до Кіровоградської області вона продовжила займатися спортом. Аж доки в березні поточного року під час чергового тренування не впала з турніка й не зламала руку. Дівчині наклали гіпс, а з часом мали ставити пластину. Однак за кілька місяців, коли почалися ускладнення, лікарі приголомшили матір Ярини страшним діагнозом – саркома Юінга правої плечової кістки.

З травня 2023 року Ярина – пацієнт відділення дитячої онкології Національного інституту раку. З того часу багато чого змінилося. Незмінною залишається любов до спорту. Навіть під час чергових медичних маніпуляцій, долаючи неймовірний біль, Ярина цікавиться спортивними новинами, а чемпіонат світу, де виступала Ярослава Магучіх вона пропустити аж ніяк не могла. До слова, фото Ярослави дівчина тримає біля подушки. А мріяла Ярина про автограф Ярослави.

…При лікуванні онкохворих позитивне мислення та мотивація до боротьби за життя є важливими факторами. Тож дізнавшись про мрію Ярини, керівник «Благодійного фонду допомоги онкохворим дітям «Краб» Лариса Лавренюк одразу ж звернулася до Національного олімпійського комітету України для вирішення цього питання по суті.

Ярослава Магучіх цього року є амбасадором Європейського тижня спорту, який має на меті популяризацію олімпійського руху та усіляке заохочення до активного способу життя різних категорій суспільства. Заходи в рамках Європейського тижня спорту проходять під гаслом #BeActive. Традиційно, в різних куточках України та світу, в закладах, організаціях та на різноманітних інформаційних платформах амбасадори ЄТС спілкуються з людьми, аби поділитися своїм досвідом та підтримати тих, хто хоче займатися спортом.

Дізнавшись про цю історію Ярини, Ярослава Магучіх беззаперечно вирішила долучитися до здійснення дитячої мрії. Ось так у кооперації і зробили добру справу: Ярослава передала Ярині і автограф, і подарунки, планує поспілкуватися в режимі онлайн. А 17-річна прихильниця олімпійського руху разом із мамою Олею та Ларисою Лавренюк на запрошення Національного олімпійського комітету України відвідали Олімпійський дім.

Із захопленням Ярина розглядала світлини з українськими спортсменами – переможцями різних європейських та міжнародних змагань. Не залишилася поза її увагою сувенірна продукція з Олімпіад різних років. А під час спілкування з працівниками НОК Україна дівчина відверто розповідала про свої мрії та плани. Як виявилося, через війну вона «змінила свої плани» на життя: колись хотіла бути криміналістом, а зараз – вивчитись на агронома та вивести унікальний сорт українських помідорів, щоб після Перемоги допомогти Україні відновити сільське господарство та економіку. Перший крок в реалізації цього плану вже зроблено – дівчина стала студенткою Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету.

Є у планах і мріях місце і для спорту. Їй неймовірно кортить після виписки одягнути ролики. Однак Ярина мріє вилікуватися і потрапити у 2028 році на Олімпіаду. У якому статусі – питання часу. Думки про Паралімпіаду теж мають місце в роздумах дівчини.

Мрії повинні здійснюватися! У цьому переконані всі спортсмени, які на професійному шляху долають багато труднощів і перешкод. НОК України підтримує і професійних спортсменів, і тих, кому спорт допомагає жити. Під час зустрічі в Олімпійському домі Ярині подарували книги про олімпійський рух в Україні, а також комплект одягу національної збірної.

Віримо, що заряд енергії та позитиву, якими сповнилась Ярина, допоможуть їй пройти подальше лікування та наблизять її до олімпійської мрії.

Медіа