Канвондо-2024: «Злагоджена робота та здорова конкуренція» - формула успіху українських санкарів
08 Листопада 2023 Поділитися
Канвондо-2024: «Злагоджена робота та здорова конкуренція» - формула успіху українських санкарів

Близько двох місяців залишається до старту IV зимових Юнацьких Олімпійських ігор, які з 19 січня по 2 лютого 2024 року прийматиме провінція Канвондо (Республіка Корея).

Українська збірна була представлена у змаганнях з санного спорту на попередніх трьох іграх і серйозно налаштована продовжити цю традицію у Канвондо-2024. Наші юні санкарі успішно пройшли підготовку до сезону у латвійській Сігулді та по-бойовому налаштовані на заключний і вирішальний етап боротьби за право представляти Україну на головному мультиспортивному форумі чотириріччя!

Відзначимо, що представники санного спорту на Юнацьких Олімпійських іграх-2024 розіграють п’ять комплектів нагород: в одномісних санях у юнаків та дівчат, серед чоловічих та жіночих екіпажів-двійок, а також у командній естафеті. Загальна квота учасників складає 100, а максимум ліцензій, на які може розраховувати одна країна, становить 12. Боротьба за них розпочалася ще минулого сезону.

Про олімпійський відбір, підготовку наших санкарів та особливості траси, яка прийматиме учасників ЮОІ-2024 пресслужбі НОК України розповів головний тренер національної збірної з санного спорту Тарас Гарцула:

«У нас олімпійські ліцензії розподіляються відповідно до міжнародного рейтингу за підсумками двох сезонів, - відзначає Тарас Володимирович. – При цьому ще потрібно взяти участь у певній кількості стартів та набрати певну кількість очок. Остаточно скільки квот нам вдалося здобути стане відомо 11-го грудня 2023 року. До дев’яти кандидатів, які виконали необхідні критерії у передолімпійському сезоні, зараз у нас додалося ще кілька претендентів на участь в ЮОІ. Загалом ми розраховуємо мати в одномісних санях по дві дівчини та два хлопці, у двомісних – два чоловічих екіпажі та один жіночій. Але не виключаємо, що відібратися зможе і ще одна наша двійка у дівчат, тоді ми отримаємо максимальну квоту». 

Який стаж у санному спорті і змагальний досвід мають наші потенційні представники у Канвондо-2024? За словами Тараса Гарцули, вже до свого третього міжнародного сезону готуються: в одномісних санях Олександр Ломакович, Антон Шевчук, Вадим Швед, Дарія Некотєнєва, Дарина Федорчук, а також екіпажі-двійки Максим Панчук / Андрій Муц, Світлана Соловей / Анна-Марія Гарцула. Цікаво, що остання, дочка головного тренера національної збірної, розпочинала свій шлях у спорті з художньої гімнастики, потім займалася спортивними танцями та чирлідингом, але одного разу прийшовши до тата на тренування, закохалася у санний спорт.

Сімейні підряди у нас в збірній в принципі не рідкість. Серед тих, хто претендує на поїздку до Канвондо-2024 і молодший брат учасниці попередньої Юнацької Олімпіади у Лозанні-2020 Олександри Мох – Андрій, який виступає в екіпажі з Олександром Олещенком. Для них, а також для нашої двійки Еріка Пернаровська та Надія Андрєєва це буде перший міжнародний сезон, але вони серйозно налаштовані включитися у боротьбу за олімпійські ліцензії.

На початку цього року у наших юних санкарів під час міжнародного тренувального тижня вже була можливість познайомитися з «Alpensia Sliding Centre», який приймав змагання Олімпіади у Пхьончхані-2018 і прийматиме Юнацькі ігри-2024. Незабаром українська команда матиме змогу ще раз відвідати олімпійську трасу в рамках програми країни-господарки головного мультиспортивного форуму чотириріччя, а також візьме там участь у змаганнях Континентального кубка Азії.

Відповідаючи на запитання про підступний дев’ятий віраж олімпійської траси, який п’ять років тому створював проблеми навіть для досвідчених спортсменів,  Тарас Гарцула зазначив: «Старт юнацьких змагань розташований нижче, ніж був під час Олімпіади-2018. Діти мають менші відстані та відповідно нижчі швидкості, хоча це не означає, що вони не постануть перед труднощами. Як показав досвід, який ми отримали там на початку року, можуть бути проблеми на віражі № 14-15. Тільки корейська команда долала його спокійно, бо вона зробила його під себе. Тож дуже добре, що у наших спортсменів буде можливість ще раз випробувати цю трасу до Ігор».

За словами Тараса Володимировича, інвентарем наша команда забезпечена. «Завдяки злагодженим зусиллям міністерства та федерації наші санки навіть в кращому стані, ніж коли ми готували дорослу збірну до Ігор у Кореї». - каже він, наголошуючи, що робота над вдосконаленням інвентарю ведеться щодня й усі ті успішні напрацювання, яких вдалося досягти разом з досвідченими спортсменами національної збірної, передаються молодому поколінню. 

«Я пишаюся тим, що зараз в Австрії у нас фактично три склади злагоджено працюють в одній команді, - каже Тарас Гарцула. -  Ми спеціально зробили спільний збір за участі 6 тренерів і 24 спортсменів. Так тренери можуть передати спортсменам більше інформації вздовж траси, а лідери збірної можуть показати приклад молоді. У нас великий колектив і здорова конкуренція, а конкуренція, як відомо, рушій прогресу!»

Не зайвим буде нагадати, що лідери нашої національної збірної й самі в минулому були учасниками Юнацьких Олімпійських ігор. Олена Стецків, яка стала дев’ятою в Інсбруку-2012, готується вже до своєї четвертої Олімпіади, Антон Дукач, який там же зупинився за крок від п’єдесталу – до третьої. Пліч-о-пліч з зовсім юними санкарями працює на тренуваннях і Юліанна Туницька, яка посіла п’яте місце у Лозанні-2020 і згодом стала чемпіонкою світу серед юніорів-2023.

Злагоджена робота та здорова конкуренція» - формула успіху українських санкарів, тож бажаємо їм вдалої підготовки до головних стартів сезону! 

Медіа