Звернення президента НОК України Вадима Гутцайта
17 Листопада 2023 Поділитися
Звернення президента НОК України Вадима Гутцайта

Рік тому, 17 листопада 2022 року, на звітно-виборній асамблеї НОК України новим президентом Національного олімпійського комітету України було обрано Вадима Гутцайта. За нього віддали свої голоси 123 делегати. Сьогодні президент НОК України Вадим Гутцайт підбиває підсумки цього року.

«Шановна олімпійська родино!

Рік тому ви довірили мені очолити Національний олімпійський комітет України. Для мене це велика честь, адже все своє свідоме життя я присвятив спорту.

Цей рік був непростим, ми зіштовхнулися з багатьма викликами і проблемами, але, беззаперечно, багатим на події та яскраві перемоги українських атлетів, і не лише на спортивній, а й дипломатичній арені. А головне – він нас ще більше згуртував навколо олімпійських цінностей та інтересів нашої спортивної спільноти, нашої держави та суспільства.

Ми забезпечили участь наших збірних на престижних міжнародних змаганнях та форумах. На III Європейських іграх у Кракові українська  команда посіла почесне третє місце у загальнокомандному заліку, здобула 41 медаль, з яких 21 – «золото» (це найкращий результат виступів за всю історію участі України на таких змаганнях). Юні олімпійці взяли участь і продемонстрували непогані виступи на зимовому та літньому фестивалях. Двоє українських спортсменів стали лауреатами премії імені Петра Нуровського з відзначення найкращих юних атлетів Європи. А на Олімпійські ігри в Парижі у 2024 році ми вже маємо понад 50 ліцензій і відбір триває.

На дипломатичному напрямі, беззаперечно, успіхом є недопущення російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань під прапорами їхніх держав, а також призупинення членства Олімпійського комітету Росії у МОК за зазіхання на територіальну цілісність України. У цих рішеннях – голос кожного спортсмена, тренера та спортивного діяча, який у міру своїх можливостей робив усе можливе, аби представники країни-агресора отримали гідне покарання за порушення Олімпійської хартії.

За цими гучними справами є і повсякденна системна робота, про яку мало говорять, не всі помічають, мало хто задумується. Це – робота федерацій, спортивних товариств, регіональних олімпійських осередків, ДЮСШ та всіх, хто забезпечує стабільну роботу спортивних організацій та закладів і розвиток олімпійського руху в Україні.

На початку війни Президент України Володимир Зеленський поставив завдання – зберегти спорт. І ми змогли це зробити! У більшості областей України, окрім тимчасово окупованих територій, працюють дитячо-юнацькі спортивні школи, відбуваються обласні та всеукраїнські змагання, проходять спортивно-масові заходи.

Прикарпаття, Київ і Волинь стали осередками для проведення масових спортивних заходів: Олімпійського дня, Всеукраїнського Олімпійського уроку, старту Європейського тижня спорту. У різних куточках України атлети долучаються до всіх проєктів НОК України для популяризації здорового способу життя та спорту серед різних верств населення, передусім школярів та студентів.

Обласні відділення НОК України, федерації, товариства та інші суб’єкти олімпійського руху сьогодні активно вирішують поточні питання досвідчених і юних спортсменів, спілкуються із державними та громадськими органами й організаціями у питаннях зміцнення матеріально-технічної бази та створення умов для розвитку масового спорту й спорту вищих досягнень.

На рівні НОК України у поточному році ми відродили конкурси із визначення найкращого спортсмена й тренера місяця та спортивних журналістів. Започаткували нові традиції, зокрема, відзначення юних спортсменів місяця та їх тренерів. Днями визначили переможців конкурсу на нагородження спеціальною нагородою «Жінки та спорт».

Працюємо над розширенням наших можливостей та налагоджуємо нові партнерські стосунки. Соціально відповідальний бізнес – компанія «Епіцентр К» – стала надійним партнером Національного олімпійського комітету України й підтримує наші ініціативи та долучається до розвитку олімпійського руху.

Сьогодні я щиро дякую кожному, хто в цей час був поруч, хто підтримував, допомагав і долучався до спільної справи для розвитку олімпійського руху та на благо нашої Держави! Дякую команді Мінмолодьспорту та НОК України!

Попереду – багато сміливих задумів та планів. За два місяці наша талановита молодь представлятиме Україну на зимових Юнацьких Олімпійських іграх Канвондо, а влітку увага всього світу буде прикута до Парижу, де пройде Олімпіада. Вірю, що ми все зможемо і переможемо, бо наша сила – у наших людях і в нашому єднанні! Разом до Перемоги!

З повагою

Президент НОК України                      Вадим ГУТЦАЙТ»

Медіа