Кубок Анатолія Оніщука з кульової стрільби у Хмельницькому
07 Листопада 2023 Поділитися
Кубок Анатолія Оніщука з кульової стрільби у Хмельницькому

У традиційному Кубку учасника ХІХ Олімпійських ігор в Мехіко Анатолія Оніщука, започаткованого в 2012 році регіональним Відділенням Національного олімпійського комітету України, цього разу взяли участь 170 учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів області. Захід відбувся в рамках відзначення 100-річчя кульової стрільби у Хмельницькому.

На урочисте відкриття змагань зі стрільби з пневматичної гвинтівки, що відбувалися в тирі ліцею № 10 Хмельницької міської ради, прибули почесні гості з числа керівників спортивних, освітянських, ветеранських, військово-патріотичних, державних і громадських організацій.

У своєму виступі перший заступник Відділення НОК України в Хмельницькій області Віктор Флентін окреслив основні історичні віхи розвитку кульової стрільби в Хельницькому: від початківців з першого гуртка при земвідділі міськради у 1923 році до чемпіонів світу – стендовика Cергія Охотського (виступав у 1970-2000 роках) та титулованих снайперів сьогодення: Дениса Баблюка, Ігоря Кізими, Маргарити Тарканій, які здобули золоті медалі для України в 2023 році у стрільбі по рухомих мішеннях з пневматичних і вогнепальних гвинтівок.

Начальник управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталія Томусяк зазначила, що наразі наша країна є об’єктом зовнішньої агресії з боку російської федерації. Тому актуальним питанням стало разом із патріотичним вихованням, фізичною та допризовною підготовкою призовників та молоді прививати їм навички володіння стрілецькою зброєю, а також збільшувати кількість змагань.

Почесні гості побажали учасникам Кубка Оніщука досягати у житті поставлених цілей, а на змаганях – бажаних результатів.

Програма змагань передбачала стрільбу з пневматичної гвинтівки з відкритим прицілом.

В індивідуальному заліку до числа призерів увійшли:

Серед юнаків: Назар Барановський (Хмельницький дитячо-юнацький центр); Максим Бичков (Хмельницька спеціалізована загальноосвітня школа № 7); Сергій Тарнавський (Хмельницький ліцей № 2).

Серед дівчат: Анна Расновська (Пліщинська гімназія з дошкільним підрозділом Шепетівської міської ради); Діана Квасюк (Хмельницький ліцей № 8); Яна Юзвяк (Хмельницький ліцей № 2).

Командні місця серед 37 заявлених колективів розподілились таким чином: 1 місце – Хмельницький ліцей № 2; 2-е місце – Пліщинська гімназія з дошкільним підрозділом Шепетівської міської ради (команда № 1); 3-є місце – Пліщинська гімназія з дошкільним підрозділом Шепетівської міської ради (команда № 2).

У підсумку стрілки з Шепетівщини склали гідну конкуренцію хмельничанам, продовжуючи славні традиції своїх титулованих земляків Анатолія Оніщука та Володимира Лук’янчука (чемпіона світу 1958 року).

Крім того, найбільш підготовлені спортсмени розіграли особисті нагороди у вправі ГП-11а – стрільба з пневматичної гвинтівки з оптичним прицілом по мішені, що біжить, 40 пострілів, дистанція 10 м. Тут переможцями стали майстер спорту Віталій Стецюк та кандидат у майстри спорту Вікторія Синиця.

Грамоти, медалі та подарунки з олімпійською символікою отримав кожен із призерів в індивідуальному та командному заліку, кубки дісталися трьом найкращим командам. Нагороди забезпечили Федерація кульової стрільби та Відділення НОК України у Хмельницькій області.

Медіа