#OlympicLab у форматі «Україна – Литва – Японія»: про досвід волонтерства у спорті
23 Листопада 2023 Поділитися
#OlympicLab у форматі «Україна – Литва – Японія»: про досвід волонтерства у спорті

22 листопада в режимі онлайн відбулась чергова зустріч у рамках міжнародного проєкту НОК України #OlympicLab, який вже протягом тривалого часу реалізовує Відділення НОК у Черкаській області. Цього разу участь у заході взяли представники НОК України та регіонального осередку, олімпійці, учні Черкаської гімназії № 9 та гімназії Каунаса (Литва), студенти Університету державної фіскальної служби України (Київська область, м. Ірпінь), а також волонтери, які супроводжували збірні команди України на різних міжнародних змаганнях. Вперше до такого заходу долучилися представники з Японії.

Захід відбувся за напрямом «Основи розвитку бізнесу та кар’єри». Темою розмови стало «Волонтерство в олімпійському русі».

Привітав учасників та передав побажання від президента НОК України Вадима Гутцайта віцепрезидент НОК України Олександр Крикун. «Радий, що таке міжнародне починання та освітнє спілкування триває. Тема волонтерства цікава й важлива. Адже на Олімпійських іграх саме волонтери допомагають спортсменам з інших країн із розв’язанням різних проблемних питань…  Вірю, що ця зустріч допоможе молоді зрозуміти, що потрібно зробити, які навички мати, аби стати волонтером», – наголосив Олександр Крикун.

Він також зазначив, що в умовах війни в Україні багато людей долучаються до волонтерської діяльності та також можуть поділитися власним досвідом підтримки й допомоги іншим людям.

Волонтерка команди України на Іграх ХХХІІ Олімпіади 2020 року в Токіо Natsu ISHIHARA з Японії розповіла учасникам заходу, як можна потрапити в ролі волонтера на Олімпійські ігри, які завдання можна обрати для виконання, що дає така волонтерська участь та який новий корисний досвід можна отримати під час Ігор. Вона поділилася власним досвідом та розповіла про особливості відбору волонтерів на наступні Ігри. «Спортивне волонтерство – це дуже цікаво та круто», – підсумувала Natsu ISHIHARA.

П’ятиборець, чемпіон світу, призер світових і європейських чемпіонатів, радник міністра з питань спорту та просвіти Литви Юстінас Кіндеріс презентував молоді фоторозповідь про свою участь в Олімпійських іграх та роботу фотографом на них.

Волонтерка збірної команди України на ІІІ Європейських іграх 2023 року в Кракові Оксана Назимок у своїй розповіді акцентувала увагу на перевагах волонтерства, можливості здобути корисні навички завдяки такій участі, на вимогах до претендентів на волонтерство, процедурі відбору та здобуття статусу волонтера на таких масштабних змагань. Її поради будуть цінними для всіх, хто має намір спробувати себе у ролі волонтерів. При цьому вона зазначила, що «Волонтерство – це найкращий подарунок, який ви можете зробити людям».

Своєю чергою, український фристайліст, Олімпійський чемпіон 2018 року, срібний призер Зимових Олімпійських ігор 2022 року Олександр Абраменко сказав, що волонтери під час проведення Олімпійських ігор дуже потрібні, адже саме завдяки їхнім зусиллям усе відбувається комфортно та безпечно для атлетів. «Волонтери – це міст для порозуміння між учасниками змагань із різних країн», – зазначив олімпієць.

Про неоціненну допомогу волонтерів розповіла й начальниця відділу розвитку олімпійського руху та організації спортивно-масових заходів департаменту олімпійського руху та спорту НОК України Вікторія Веселова. Вона неодноразово на різних Олімпіадах співпрацювала з волонтерами задля організації побуту атлетів та вирішення різноманітних питань.

Учні 10-Б класу Черкаської гімназії № 9 разом із президенткою гімназії Софією Лисенко розповіли про волонтерський досвід колективу навчального закладу. Під час війни учні та вчителі гімназії на волонтерських засадах  допомагають воїнам, переселенцям та всім, хто постраждав від військової агресії росії. Діти підготували відеоролик, в якому розповіли про проведення благодійних ярмарків та заходів, кошти з яких спрямували на придбання дронів, про передачу медикаментів на фронт, виготовлення турнікетів, збір кришечок для виготовлення протезів воїнам та багато інших тепер звичних для них справ.

Учні прогімназії міста Каунас, партнерство з якою  триває з лютого 2021 року, цього разу презентували діалог-сценку про волонтерство, його напрями та можливості, особливості спортивного волонтерства та його важливість у сучасному світі.

Всі учасники заходу переконалися, що волонтерство у спорті – необхідне та дуже важливе для спортсменів, а для самих волонтерів – це нові можливості, знання і унікальний досвід.

Медіа