На Житомирщині відбувся семінар НОК України із суб’єктами олімпійського руху
08 Грудня 2023 Поділитися

Вдруге у поточному році голови регіональних відділень НОК України та стипендіати олімпійських осередків взяли участь у семінарі Національного олімпійського комітету України з суб’єктами олімпійського руху. Захід проходить на Житомирщині, а триденна програма перебування передбачає розгляд багатьох актуальних питань та участь у кількох олімпійських заходах Житомирщини.

НОК України на заході представляли: президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт, його віцепрезидент Олександр Крикун, виконавчий директор НОК України Людмила Панченко, керівник служби президента Наталія Корольова, керівники та працівники департаментів і відділів організації.

На початку семінару до учасників з вітальною промовою звернувся президент НОК України Вадим Гутцайт. Він подякував усім за роботу та поінформував про основні події в олімпійському русі: боротьбу за недопущення російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань, підготовку до участі національних збірних команд у зимових Юнацьких Олімпійських іграх у Кореї та Олімпіаді в Парижі, про домовленості щодо фінансової підтримки з боку ЄОК та допомогу регіональним олімпійським осередкам.

Крім того, Вадим Маркович привітав голів відділень НОК України, яких було обрано чи переобрано у 2023 році на звітно-виборних асамблеях олімпійських осередків, та вручив памятні плакетки з нагоди 25-річчя з дня створення представникам Вінницького, Дніпропетровського, Київського та Черкаського обласних відділень НОК України.

У своєму виступі президент НОК України акцентував увагу присутніх на необхідності популяризації олімпійських видів спорту, висвітлення своєї діяльності у засобах масової інформації та комунікації з різними аудиторіями, зокрема й органами влади.

Привітав учасників семінару господар області – начальник Житомирської обласної військової адміністрації, голова Відділення НОК України в Житомирській області Віталій Бунечко. «Ми всі разом робимо велику справу – рухаємося до Перемоги на всіх фронтах. Спорт на Житомирщині розвивається і буде розвиватися далі ще активніше», – сказав він та побажав колегам плідної роботи в рамках семінару.

Порядок денний семінару був насичений та різнотематичний.

Так, директор департаменту олімпійського руху та спорту НОК України Іван Бондарчук поінформував учасників заходу про особливості проведення у 2024 році IV зимових Юнацьких Олімпійських ігор в Республіці Кореї та Олімпійських ігор у Парижі, а також про підготовку до цих змагань збірних команд України.

Під модераторством голови Комісії «Осередки НОК України» Володимира Ковальова було підбито основні підсумки діяльності регіональних відділень та співпраці з НОК України. Зокрема, він поінформував, що протягом 2023 року звітно-виборні асамблеї було проведено в 10 областях. У 24 областях протягом 2022-2023 років під час таких заходів обрано 9 нових керівників осередків.

Пандемія та війна в Україні внесли свої корективи у роботу відділень НОК України. Голова Відділення НОК України у Чернігівській області Ніна Лемеш розповіла про виклики, рішення та особливості проведення олімпійських заходів на Чернігівщині в нових реаліях.

Керівники та уповноважені представники відділень НОК України Волинської, Харківської, Івано-Франківської, Луганської та Черкаської областей поділились досвідом проведення спортивно-масових заходів у своїх регіонах. А начальник відділу розвитку олімпійського руху та організації спортивно-масових заходів НОК України Вікторія Веселова окреслила загальні тенденції щодо проведення заходів та реалізації проєктів НОК України.

Цінною для подальшої організації роботи буде й інформація, представлена першим заступником голови Відділення НОК України у Волинській області Віктором Галаном-Влащуком. Він детально розповів присутнім про правові підстави діяльності осередків НОК України, підтримку з боку місцевої влади та можливості для отримання додаткового фінансування з місцевого й обласного бюджетів.

Окремим блоком, у другий день семінару, під модераторством керівника пресслужби НОК України Максима Чеберяки учасники заходу розглянули питання про комунікаційну діяльність та висвітлення діяльності відділень НОК України в інформаційному просторі. Зокрема, Максим Чеберяка поінформував про основні комунікаційні заходи у 2024 році, вимоги до написання новин, заплановані зміни в рейтинговому оцінюванні діяльності за напрямом інформування суспільства, а також підсумки проведення конкурсу спортивних журналістів «Олімпійська Україна».

Представники Львівського та Київського обласного осередків поділились власним досвідом співпраці зі ЗМІ, реалізації олімпійських інформаційних проєктів та розміщення інформації на топових медіаплатформах.

Окремо було акцентовано увагу керівників відділень на вимогах до підготовки матеріалів та звітних документів для підрахунку рейтингу діяльності відділень за 2023 рік, про що доповів голова Відділення НОК України у Рівненській області, член Комісії «Осередки НОК України» Микола Петренчук.

Підбила підсумки семінару з суб’єктами олімпійського руху виконавчий директор НОК України Людмила Панченко. Вона зосередила увагу присутніх на важливих напрямах подальшої роботи.

У рамках перебування на Житомирщині представники з усіх куточків України також долучилися до Всеукраїнської церемонії свята Олімпійського прапора з нагоди участі національної збірної команди України у IV зимовій Юнацьких Олімпійських іграх, що відбудуться у січні 2024 року в Канвондо (Республіка Корея), а також ХI Житомирській обласній щорічній урочистій церемонії нагородження лауреатів спортивного року-2023.

Медіа