На Львівщині відбувся традиційний важкоатлетичний турнір, присвячений пам’яті Петра Короля
10 Грудня 2023 Поділитися
На Львівщині відбувся традиційний важкоатлетичний турнір, присвячений пам’яті Петра Короля

9 грудня 2023 року на базі олімпійської підготовки Львівської обласної організації ФСТ «Динамо» України успішно завершилися щорічні традиційні змагання, присвячені пам’яті Олімпійського чемпіона з важкої атлетики Петра Короля, – відкритий обласний турнір з важкої атлетики.

Історія цих змагань, в яких свого часу брали участь чимало відомих нині українських важкоатлетів, розпочалася з 2000 року. Спершу переможців змагань нагороджував сам Петро Король, а після його смерті з 2015 року турнір проводиться як меморіальний захід для вшанування його пам’яті. Одна із спортивних шкіл Львова названа в ім’я Петра Короля, а її вихованці незмінно беруть участь у турнірі на честь чемпіона.

Традиційно змагання відбуваються під патронатом Відділення НОК України у Львівській області за підтримки управління молоді та спорту ЛОВА, Львівської обласної федерації важкої атлетики, Львівської обласної організації ФСТ «Динамо» та КДЮСШ «Атлет». Цього року участь у турнірі взяли юнаки та дівчата з різних спортивних осередків Львівщини, які виборювали нагороди у вікових групах 13, 15 та 17 років.

Привітати учасників змагань, окрім багатьох майстрів важкої атлетики Львова, прибули заступниця голови Відділення НОК України у Львівській області Оксана Вацеба, директорка КДЮСШ «Атлет» Катерина Жужевич, очільник обласної асоціації ветеранів спорту, майстер спорту міжнародного класу з важкої атлетики Василь Мартинюк, тренер ДЮСШ імені Петра Короля Олександр Корчинський, майстер спорту міжнародного класу з важкої атлетики, тренер КДЮСШ «Атлет» Василь Плюта.

У вітальній промові Василь Плюта поділився спогадами про свого видатного друга й колегу – Петра Кіндратовича Короля, який тренувався у залі, де проходив турнір.

Суддівська колегія на чолі з Василем Плютою визначила кращих важкоатлетів:

серед дівчат: Марія Микитишин, Вікторія Футрик, Віталіна Мицак – усі представниці Львова, які вже цьогоріч відзначалися на юнацькому чемпіонаті України;

серед юнаків: Андрій Хома, Маркіян Мочерад (Львів), Василь Лисак, Юрій Галан, Іван Шведов (Самбір), Андрій Рудяк (Борислав). Примітно, що самбірчанин Василь Лисак цьогоріч посів 5 місце на чемпіонаті Європи (U-15).

 

Усі переможці, призери та учасники змагань були відзначені подарунками від організаторів змагань та від Відділення НОК України у Львівській області, а на добру згаду залишаться враження від меморіальних змагань Петра Короля.

Медіа