Всеукраїнський форум атлетів: від представлення українських спортсменів у світовій спільноті до практичних порад для особистісного розвитку
22 Грудня 2023 Поділитися

Сьогодні, 22 грудня, на головній спортивній базі нашої країни – в Олімпійському навчально-спортивному центрі «Конча-Заспа», відбувся Всеукраїнський форум атлетів. Участь у заході взяли: керівництво Національного олімпійського комітету України, голова та представники Комісії атлетів НОК України, спортсмени з різних олімпійських видів спорту, серед яких – чемпіони та призери Олімпійських ігор, чемпіонатів світу і Європи; а також представники засобів масової інформації.

«Завдяки тому, що хлопці і дівчата зараз захищають Україну, нашу землю, наші родини, усіх нас, ми тут, ми зустрілися на нашій рідній олімпійській базі… У такий час нас об’єднує жага Перемоги. По-перше – на війні. І, звичайно ж, для нас, людей спорту, властива жага перемоги на змаганнях. Важливо, що ми разом! Наша сила – в нашій єдності», - наголосив у вітальній промові президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт.

Долучилися до заходу і представники міжнародної олімпійської спільноти: голова Комісії атлетів МОК Емма Терхо та директор департаменту спортсменів МОК Каве Мехрабі.

У своїй промові Емма Терхо привітала українських спортсменів та подякувала голові Комісії атлетів НОК України Георгію Зантараї за постійну комунікацію, активну позицію та сприяння у вирішенні актуальних питань. Вона окреслила мету та основні напрями діяльності Комісії й МОК щодо розширення мережі комісій атлетів, заходи та програми підтримки спортсменів, зокрема українських.

«Наша головна мета – зміцнення сили наших спортсменів», - сказала представниця МОК.

 Вадим Гутцайт задав тональність подальшого спілкування учасників форуму: «Нам треба йти вперед, розвиватися і бути в світовій спортивній спільноті».

Голова Комісії атлетів НОК України Георгій Зантарая та його колеги – Олімпійські чемпіони та призери Олімпійських ігор: Юрій Чебан, Анастасія Коженкова, Олександр Абраменко та Марта Фєдіна, поінформували присутніх про основні проєкти та успішні кейси, реалізовані членами Комісії протягом поточного року.

Безперечно, головний акцент був на системній боротьбі проти допуску російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань. «Ми об’єдналися, щоб допомагати один одному, нашим федераціям у цій боротьбі. Ми написали листи президентам усіх міжнародних федерацій, взяли участь у міжнародному та європейському форумах атлетів, реалізували ідею Юрія Чебана – зробили для МОК медаль зі знищеного ворожого танка… Кожен зробив багато! Але треба зробити ще більше!», - сказав Георгій Зантарая.

Юрій Чебан додав про те, що «зараз у нас є 2 справи: спорт і спортивний фронт у медійному просторі. І важливо, щоб кожен спортсмен проявив себе не лише у своєму виді спорту, а й долучився до нашої спільної справи».

Анастасія Коженкова у своєму зверненні акцентувала увагу на представництві українських спортсменів у міжнародних організаціях та комісіях.

«Треба змагатися. І не лише на спортивних майданчиках, а й поза ними. Сьогодні ми є лідерами думок. Тож треба бути успішними й медійно», - сказав Олександр Абраменко.

Як бути проактивним, зберігати та примножувати свій ресурс, відновити ментальне здоров’я, а також про те, які є доступні програми підтримки та платформи для особистісного розвитку, розповів лектор Міжнародного олімпійського комітету за програмою Career +, заслужений майстер спорту України з сучасного п’ятиборства Дмитро Кірпулянський.

Практичні поради щодо створення персонального бренду завдяки соціальним мережам та його використання для подальшого успіху спортсменам дала тележурналістка, продюсерка, експертка з побудови персонального бренду Юлія Андрусенко.

Крім того, учасники форуму дізналися багато цікавого про Національний антидопінговий центр та можливості для себе. Так, за словами директора НАДЦ Сергія Попика, «Наша мета, щоб відбулося перетворення організації, яку зараз бояться, у сервісну організацію для допомоги спортсменам». Він презентував присутнім концепцію роботи НАДЦ та напрями роботи. А його колега Ольга Ющенко навела яскраві приклади, як незнання важливої інформації та страх можуть зашкодити кар’єрі спортсмена.

Для заохочення до нових знань представники НАДЦ провели анонімну вікторину на знання антидопінгового законодавства та вручили подарунки тим, хто набрав найбільше балів за правильно надані відповіді.

Пам’ятні подарунки цього дня отримали і призерки III Європейських ігор – Марта Фєдіна та Ангеліна Овчиннікова. Від Комісії атлетів НОК України дівчата отримали оригінальні обереги.

Форум став платформою для вшанування яскравих особистостей. Президент НОК України Вадим Гутцайт разом із головою Комісії НОК України «Жінки в спорті» Ларисою Заспою вручили особливі нагороди НОК України Світлані Саідовій та Оксані Вацебі.

Учасники форуму активно долучилися до обговорення порушених під час форуму тем. Віцепрезидент НОК України, який дві каденції очолював Комісію атлетів НОК України, Олександр Крикун висловив захоплення позицією українських спортсменів та закликав їх до співпраці, висловлення ініціатив задля реалізації корисних проєктів і подальшого розвитку олімпійського руху України.

Медіа