На Кіровоградшині відкрито навчально-наукову «Лабораторію Олімпійських досліджень»
29 Грудня 2023 Поділитися
На Кіровоградшині відкрито навчально-наукову «Лабораторію Олімпійських досліджень»

З метою вивчення, популяризації та розповсюдження олімпійських ідеалів і принципів, гуманістичних цінностей олімпізму, розвитку олімпійського руху, збереження та оновлення олімпійської спадщини на базі кафедри теорії та методики олімпійського і професійного спорту факультету фізичного виховання Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка відкрито навчально-наукову «Лабораторію Олімпійських досліджень».

З нагоди відкриття Лабораторії оновлено «Галерею олімпійців Кіровоградшини», розташовану в аудиторії на факультеті фізичного виховання, додатково виготовлено та встановлено портрети й інформаційні таблички щодо десяти тренерів та спортсменів – учасників Олімпійських ігор. Також інформаційний стенд кабінету доповнили емблеми літніх та зимових Олімпійських ігор 2020 – 2026 років.

Заходи з оновлення олімпійської спадщини Кіровоградщини реалізовано завдяки співпраці Відділення НОК України в Кіровоградській області, Центральноукраїнського державного університету, відділення Олімпійської академії України в Кіровоградській області, та за підтримки управління молоді та спорту обласної військової адміністрації.

На базі Лабораторії Олімпійських досліджень заплановано проведення спільно з обласним Відділенням НОК наукових, розвиваючих заходів, семінарів, конференцій з питань історії олімпійського руху й Олімпійських ігор, а також реалізацію проєктів НОК України.

Після короткої ознайомлюючої розповіді про спортсменів і тренерів, представлених в оновленій галереї олімпійців, яку провів керівник обласного відділення Олімпійської академії України Сергій Воропай, відбувся захист магістерських робіт студентів кафедри теорії та методики олімпійського і професійного спорту. На запрошення екзаменаторів цього року в роботі комісії взяв участь голова Відділення НОК України в Кіровоградській області Вадим Бебко.

Медіа