В одеській СДЮСШОР імені Літвака відбувся проєкт «Do like Olympians»
25 Грудня 2023 Поділитися
В одеській СДЮСШОР імені Літвака відбувся проєкт «Do like Olympians»

Більше 200-т юних спортсменів Одеси і Миколаєва взяли участь у різдвяному фестивалі з мінібаскетболу в рамках проєкту НОК України «Do like Olympians». Захід відбувся в СДЮСШОР імені Бориса Літвака.

Головними героями нарівні з юними гравцями стали баскетболісти і баскетболістки команд Одеської області, які виступають в Суперлізі: чоловіча «БІПА – Збірна Одеської області» (головний тренер – Олег Шевченко, капітан – Олександр Рябчук) і жіноча «Інтерхім – СДЮСШОР імені Бориса Літвака» (головний тренер – Ірина Щипакіна, капітанка – Світлана Колібабчук). У заході взяли участь баскетболісти і баскетболістки віком від 8-ми до 11-ти років, які представляли одеські школи і клуби, а також миколаївську СДЮСШОР № 4.

Таке спортивне свято в передноворічні дні вже є гарною традицією. Минулого року в такому ж заході взяли участь більше 90-та юних баскетболістів 7-ми команд, які в цій же спортивній школі боролися за звання переможця відкритого чемпіонату Одеси «Одеська Дитяча Баскетбольна Ліга» в категорії KIDS серед юнаків та дівчат 2011-2012 років народження. Вчителями для них на короткий час стали гравці БК «БІПА».

Організатори заходу: Відділення НОК України в Одеській області, Одеська міська федерація баскетболу, СДЮСШОР імені Бориса Літвака, вирішили продовжити такі заходи. Гарна підготовка заходу забезпечили насичену програму та піднесену атмосферу.

Оваціями зал зустрічав чемпіона України, дворазового володаря Кубку України «Інтерхім-СДЮСШОР імені Бориса Літвака», чотириразового чемпіона України, дворазового володаря Кубку України «БІПА-Збірна Одеської області-СДЮСШОР ім. Бориса Літвака».

Особливими гостями свята були Юлія Мусієнко, яка в 2019-му році стала бронзовою призеркою молодіжного чемпіонату світу з баскетболу 3х3, і Олександр Рябчук – триразовий чемпіон України, який провів вже більше 500-т матчів за кар’єру на рівні команд майстрів, а зовсім нещодавно зробив свою тисячну передачу в Суперлізі.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять співвітчизників, життя яких забрала підступна російська навала. Капітани команд Світлана КОЛІБАБЧУК і Олександр РЯБЧУК розповіли про сьогодення своїх колективів та відповіли на питання від учасників. Так на деякий час маленькі баскетболісти відчули себе в якості журналістів, отримавши відповіді на різноманітні питання: про найскладнішу гру, про травми, про те, як стати найкращим і багато-багато іншого. За кожне питання учасники отримували різноманітні олімпійські сувеніри.

Практична ігрова частина заходу відбувалась у двох залах СДЮСШОР імені Бориса Літвака: у середньому залі працювали баскетболістки «Інтерхіма-СДЮСШОР імені Літвака», у великому – баскетболісти «БІПИ-Збірної Одеської області», які спочатку виконали яскраві технічні елементи, зокрема слемданки.

На дітей чекали естафети й різноманітні вправи, спрямовані на покращення навичок і отримання нових – звісно з баскетбольними м’ячами, з позитивним настроєм, з посмішками і жартами.

Приємною несподіванкою для юних спортсменів стала поява Санти і Сніжка, які привітали усіх з прийдешніми святами. Новорічні казкові герої влаштували танцювальний флешмоб, до якого долучилися ледь не всі присутні.

На завершення фестивалю було вручено багато новорічних подарунків. Голова Відділення НОК України в Одеській області вручив директору СДЮСШОР імені Бориса Літвака Сергію Стразову комплект баскетбольних м’ячів, а дітям – солодощі й олімпійські сувеніри від організаторів заходу.

Світлана КОЛІБАБЧУК, капітан «Інтерхіма-СДЮСШОР імені Бориса Літвака»: «Було дуже захопливо і цікаво взяти участь у такому заході. Класне свято для дітей під Новий рік. В першу чергу, це розвиток баскетболу. Діти змогли розважитися і навчитися чомусь новому, поспілкуватися з майстрами спорту і взяти автографи».

Олександр РЯБЧУК, капітан «БІПИ-Збірної Одеської області»: «Дуже приємно брати участь у таких заходах, ділитися з молодим поколінням тим, що сам проходив, бачити емоції дітей – безцінно. Хочеться, щоб такі заходи проходили частіше і не тільки на свята, щоб дітям це подобалося, і вони хотіли б займатися спортом і розвиватися. Взагалі, хочеться наших дітей їх здоровими та щасливими».

Сергій СТРАЗОВ, директор СДЮСШОР імені Бориса Літвака: «Достатньо побачити очі юних спортсменів, щоб зрозуміти, що у воєнний час такі заходи дітям дуже необхідні. Я дуже радий нашому співробітництву з Відділенням НОК України в Одеській області».

Микола МІЛЬЧЕВ, голова Відділення НОК України в Одеській області: «Дуже радий, що наші спільні заходи із СДЮСШОР імені Бориса Літвака стають традиційними. Обов’язково проведемо такий же фестиваль і в наступному році».

Медіа