100-літній ювілей кульової стрільби: на Хмельниччині передають досвід поколінь
28 Грудня 2023 Поділитися
100-літній ювілей кульової стрільби: на Хмельниччині передають досвід поколінь

26 грудня з ініціативи Відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області та при підтримці обласної федерації кульової стрільби у читальній залі Центральної публічної бібліотеки міста Хмельницького відбувся захід з нагоди 100-річчя започаткування кульової стрільби в краї.

Участь у заході взяли юні спортсмени Дитячо-юнацького центру департаменту освіти, міської Дитячо-юнацької спортивної школи № 3, обласної ДЮСШ, Палацу творчості та юнацтва, а також їхні наставники, представники школи вищої спортивної майстерності фізкультурно-спортивного товариства «Колос» України, ветерани спорту і військової служби різних поколінь.

Перший заступник голови Відділення НОК України в Хмельницькій області Віктор Флентін розповів про історичні віхи розвитку стрілецького спорту на міжнародному рівні, здобутках українських стрілків на Олімпійських іграх і особливу увагу приділив спортсменам із Хмельниччини.

Окремо було зосереджено увагу на доробку заслуженого тренера України, голови Федерації кульової стрільби Хмельницької області Петра Бардецького, за сприяння якого було обладнано тир в Хмельницькому ліцеї № 10, закуплено сучасну зброю, установку для руху мішеней та екіпіровку, регулярно проводяться тренування та змагання.

Нині хмельничани – серед лідерів у стрільбі з гвинтівки по рухомій мішені, як в Україні, так і у Європі та світі. 22 спортсмени стали чемпіонами та призерами чемпіонатів України серед дорослих, юніорів та юніорок, юнаків та дівчат. Підготовлено 5 майстрів спорту, 3 майстри спорту міжнародного класу, 2 заслужені майстри спорту. Крістіна Гілевич, Маргарита Тарканій, Софія Бондар встановили 5 рекордів України серед юніорок у командному заліку. В особистому заліку 2 рекорди України та 2 рекорди Європи серед юніорок належать Гілевич, рекорд України серед дорослих та рекорд Європи серед юніорок – Тарканій, рекорд України серед дорослих – Баблюку Денису.

Наразі 7 спортсменів входить до складу національної збірної. У 2023 році поповнився колектив тренерів. Відділення НОК України активно співпрацює з федерацією та сприяло в закупці парадної і тренувальної форми для провідних стрілків області (2019 рік), започаткувало і проводить понад 10 років змагання на честь олімпійця Анатолія Оніщука.

У межах заходу Віктор Флентін вручив подарунки Відділення НОК України Ігорю Кизиму, Денису Баблюку, Маргариті Тарканій. Кожен зі спортсменів поділився з присутніми своїми враженнями від занять стрільбою і виступами на міжнародних стартах, відповів на запитання.

Цікавими були виступи і ветеранів спорту: Ліни Крученко, Лариси Бровченко, учасників бойових дій в Афганістані Анатолія Сковронського та російсько-української війни Романа Цимара, котрі розповіли про практичне використання навички стрільби в екстремальних ситуаціях в умовах війни. Всі вони зазначили головне: стрільба сприяє розвитку сили, координації та концентрації, покращує поставу та рівновагу, розвиває самодисципліну та впевненість.

Долучилася до заходу й учасниця Олімпійських ігор зі стрільби з лука Вікторія Коваль, тимчасово переміщена особа з Харкова, котра зараз працює в Хмельницькій ДЮСШ № 3 тренеркою з кульової стрільби та очолює секцію стрільби з лука в Палаці творчості та юнацтва обласного центру.

Під час зустрічі діти мали можливість ознайомитись зі спортивними трофеями титулованих стрілків, книжковою виставкою «Сила олімпійського руху» та отримати сувенірну олімпійську продукцію.

Медіа