Олімпійські уроки для школярів Луганщини
01 Грудня 2023 Поділитися
Олімпійські уроки для школярів Луганщини

Протягом 28 та 30 листопада понад 150 учнів навчальних закладів Луганщини прослухали Олімпійські уроки на теми: «Олімпійські чемпіони Луганщини», «Спадщина грецької слави в олімпійському сяйві сьогодення» та «Олімпійські ігри. Відродження». Зокрема, до цих заходів долучилися школярі з Рубіжанської загальноосвітньої школи № 3 Рубіжанської міської ради, Троїцького ліцею «Перспектива» Троїцької селищної ради, Школи олімпійської освіти Попаснянського ліцею № 21 Попаснянської міської територіальної громади, Біловодського ліцею «Лідер» Біловодської селищної ради та Чмирівського й Бутівського ліцеїв Чмирівської сільської ради Старобільського району Луганської області.

Під час Олімпійських уроків учні та учениці мали змогу ознайомитись з олімпійським рухом в Україні та світі, дізнатись про олімпійців-чемпіонів, які прославляли Луганщину і Україну на спортивних змаганнях по всьому світу та Олімпійських іграх.  Історичні факти з біографій олімпійців, інформація про становлення їх спортивної кар’єри, про перші перемоги, рекорди та досягнення, про цікаві історії з повсякденного життя, а також історія створення Міжнародного Олімпійського комітету, його місія та цінності, - основні вектори розмови під час таких уроків.

Основний акцент був зроблений на тому, що спорт завжди був не просто змаганням, але й об’єднавчою силою. В Олімпійському уроці «Спадщина грецької слави в олімпійському сяйві сьогодення» взяла участь Ірина Янович – заслужена майстер спорту України з велоспорту, бронзова призерка Олімпійських ігор 2000 в Сіднеї та багаторазова чемпіонка України.

Під час Олімпійських уроків «Олімпійські ігри. Відродження» діти дізналися не тільки про історію та традиції Олімпійських ігор, їх зародження, занепад та славне відродження П’єром де Кубертеном, а й ознайомилися з цікавими фактами олімпійського руху сучасності і майбутніх Олімпійських ігор 2024 у Франції, які назвали «Іграми, відкритими для всіх».

Уроки дали учням можливість пізнати минуле та відчути важливість спорту у формуванні спільності й розвитку людства. Під час кожного такого уроку було проведено олімпійську вікторину. Відповдаючи на питання, визначились переможці вікторин. Учні, які посіли призові місця, отримали дипломи та грамоти від Луганського обласного відділення НОК України.

Медіа