«На треку відчував підтримку і це мені допомагало». Ярослав Лавренюк – про історичне срібло ЮОІ-2024
24 Січня 2024 Поділитися
«На треку відчував підтримку і це мені допомагало». Ярослав Лавренюк – про історичне срібло ЮОІ-2024

Історичну медаль для українського спорту на зимових Юнацьких Олімпійських іграх завоював 16-річний скелетоніст Ярослав Лавренюк. Після першої спроби наш спортсмен перебував на проміжній третій позиції, проте вдало виконавши другий заїзд, Ярославу вдалося обійти суперника з Кореї, і здобути срібну нагороду.

Про те, як вдалося впоратися з емоціями під час заїздів Ярослав розповів пресслужбі НОК України:

«Після першого заїзду я був спокійним, адже розумів, що вся боротьба ще попереду. Важливо було продемонструвати хороший результат перед другим заїздом. Завчасно не радів, бо статися могло все що завгодно. Після чемпіонату світу серед юніорів в Ліллегаммері ми переконалися, що другий раунд змагань є дуже важливим. Там я одну позицію втратив, а зараз, навпаки, вдалося покращити підсумкове місце, тому задоволений собою. Працюємо далі».

На питання про те, чи можна було ще покращити час заїздів і зазіхнути на золото ЮОІ, спортсмен відповів наступне:

«На мою думку, заїзди були майже ідеальними. Один віраж дещо не вдався, але це не була груба помилка і суттєво на результат вона не вплинула. Завжди хочеться кращого, адже межі досконалості не існує. Важливо, що впорався з найскладнішими ділянками треку. Два заїзди були дуже стабільні, близькими до ідеальних».

Під час заїздів Ярослава підтримувала чимала українська делегація – спортсмени і тренери з інших видів спорту, штаб команди, корейські вболівальники. Українець відзначив, що така підтримка дуже допомогла досягти кінцевого результату:

«Я старався концентруватися на заїздах і не відволікатися. Проте, підтримку відчував і це мені допомагало. Коли на старті чув вигуки «Україна», «Ярослав вперед» – це додало впевненості у собі. Вдячний всім, хто мене підтримував як на треку, так і поза його межами. Дякую всім українцям, які вболівають та переживають за нас».

Наостанок Ярослав згадав і подякував тим, хто доклав найбільше зусиль, щоб цей результат відбувся:

«Насамперед хочеться подякувати моєму батьку і водночас особистому тренеру Сергію Лавренюку. Він зробив найбільший вклад в цю медаль. Також вдячний Михайлу та Владиславу Гераскевичам за неоціненну допомогу під час підготовки до змагань.

Щиро вдячний латвійській Федерації скелетону та бобслею за всебічну допомогу. Також відзначу благодійний фонд «Athletes for Ukraine», які допомагали фінансово. І загалом всім, хто відчуває свою причетність до цієї медалі, я дякую за допомогу». 

Фото: OIS/Thomas Lovelock. Handout image supplied by OIS/IOC

Медіа