Президент НОК України Вадим Гутцайт побував на Львівщині
28 Січня 2024 Поділитися

26-27 січня президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт з робочим візитом відвідав Львівщину. У межах візиту він провів низку зустрічей із активом спортивної громади краю та керівниками різних закладів і установ, відвідав спортивні об’єкти та долучився до святкових заходів. Загалом за 2 дні він побував у Львові, Новояворівську, Яворові, Дрогобичі, Бориславі, Моршині, Трускавці. Участь у всіх запланованих заходах також взяв голова обласного осередку НОК України у Львівській області Юрій Турянський та інші члени виконкому осередку.

У перший день робочої поїздки Вадим Гутцайт взяв участь у розширеному засіданні Олімпійської ради Львівщини і разом із керівником обласного олімпійського осередку нагородив найкращих спортсменів Львівщини та їхніх тренерів за підсумками 2023 року. З цієї нагоди урочисто здійснили погашення іменних конвертів та марок, розроблених за сприяння «Козацької пошти».

Участь у засіданні, окрім членів Олімпійської ради, взяли ректор НУ «Львівська політехніка» професор Юрій Бобало, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, заступник начальника Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного полковник, професор Володимир Грабчак, ректор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Ярослав Свищ, представники влади, а також уславлені олімпійці Львова, серед яких: Алла Черкасова, Тетяна Пруднікова, Тетяна Наказна (Нерода), Юлія Коростильова, Юлія Ткач, Вікторія Ленишин, Дмитро Мицак, Ксенія Пантєлєєва, Тетяна Кіт.

Серед актуальних питань обговорили підготовку до Олімпіади-2024 та подальшу боротьбу за недопущення російських і білоруських спортсменів на міжнародні змагання. Примітно, що на даний час 55 спортсменів Львівщини з 14 видів спорту претендують на участь в Олімпійських іграх у Парижі.

У Львові президент НОК України зустрівся із керівництвом та студентами Львівського національного університету імені Івана Франка та ректором НУ «Львівська політехніка». Подяками НОК України було відзначено цілу групу викладачів кафедр фізичного виховання цих двох уславлених університетів.

У Новояворівську Вадим Гутцайт відвідав ДЮСШ «Янтар», яка успішно функціонує з 1979 року й де зараз тренується майже 2 тисячі юних спортсменів, та ознайомився з діяльністю єдиної на Львівщині Льодової арени. Разом із головою Яворівської районної ради й головою обласної федерації хокею обговорили перспективи розвитку зимових видів спорту (на льоду).

На Яворівському міському стадіоні імені Євгена Смука за участі представників місцевої влади, юних спортсменів та їхніх батьків підняли Державний та Олімпійський прапори з нагоди IV зимових Юнацьких Олімпійських ігор Канвондо-2024, а також відзначили кращих спортсменів та їхніх тренерів.

Не менш насиченою була програма і другого дня візиту. Під час зустрічі з міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою та Трускавця – Андрієм Кульчинським обговорили розвиток олімпійського спорту. Ознайомилися зі спортивною інфраструктурою Дрогобича та Трускавця.

У Дрогобичі президент НОК України також зустрівся з найкращими спортсменами міста, серед яких – члени команд України зі спортивної акробатики, боротьби та велоспорту. Подяки НОК України отримали найкращі тренери закладу. Свою майстерність у парно-групових вправах продемонстрували акробати – вихованці  Дрогобицької ДЮСШ імені Івана Боберського.

З президентом Львівської обласної федерації гімнастики Романом Веклюком було обговорено питання щодо підтримки тимчасово переміщених спортсменів і тренерів.

На базі Трускавецького дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» відбулося свято Олімпійського прапора, до якого долучилися Вадим Гутцайт і Юрій Турянський, міський голова Андрій Кульчинський, керівник відділу спорту Трускавецької міськради Роман Коваль, а також уславлені спортсмени-олімпійці Львівщини.

Президент НОК України зустрівся з юними спортсменами, оглянув плавальний басейн, відвідав спортивні секції. Окрім спорту тут дітям прививають почуття вдячності нашим героїчним захисникам. Юні спортсмени у вільний час плетуть захисні сітки. А про героїзм і відважність українських воїнів дітям з власного досвіду розповідає тренер з плавання Андрій Жгута, який повернувся до тренерської роботи після тяжкого воєнного поранення.

Під час візиту на Львівщину президент НОК України Вадим Гутцайт разом із бронзовим призером Олімпійських ігор Станіславом Горуною  також відвідав один із госпіталів, де лікуються наші захисники.

На завершення візиту Львівщиною Вадим Гутцайт разом із колегами із львівського регіонального відділення ознайомився з діяльністю сучасного гірськолижного комплексу «Буковиця» неподалік Трускавця, поспілкувався з керівництвом комплексу та юними гірськолижниками – вихованцями гірськолижної школи, що функціонує тут з 2016 року.

Медіа