«Олімпіада - це новий досвід, багато чого побачили та пізнали». Українські лижники - про виступ в Канвондо-2024
01 Лютого 2024 Поділитися
«Олімпіада - це новий досвід, багато чого побачили та пізнали». Українські лижники - про виступ в Канвондо-2024

Софія Шкатула, Марія Павленко, Назар Тесельський та Богдан Нікулін завершили виступи юнацької збірної команди України на IV зимових Юнацьких Олімпійських іграх-2024. В змішаній естафеті українська команда посіла 12-те місце.

Про свої враження від виступу та організації Ігор спортсмени поділилися з пресслужбою Національного олімпійського комітету України.

«Я відчуваю емоційне піднесення, мені тут подобається. Тут всі один одного підтримують, незалежно від того, на якому місці знаходишся під час гонки», – зазначила Софія Шкатула. Сьогодні на стадіоні змінилася погода і спортсменка зауважила про складнощі під час старту: «Мені біглося важкувато, ще є багато помилок, над якими треба плідно попрацювати, але я задоволена тим, що мала можливість взяти участь в Олімпіаді».

Марія Павленко, яка розпочинала перший етап класикою, відмітила, що поступається іншим учасникам через якість свого інвентарю: «Мої лижі дали про себе знати. Думаю, що в деяких учасників вони трохи кращі, і це має суттєве значення». Але, не дивлячись на всі технічні нюанси, спортсменка задоволена участю в головному мультиспортивному форумі чотириріччя. «Мені сподобалося Олімпіада! Це, по-перше, новий досвід, багато чого нового я побачила та пізнала, багато чого я для себе зрозуміла нового. Ну і треба працювати, прагнути покращити свій результат», – зауважила спортсменка.

«Ми з командою дуже хотіли попасти в десятку кращих, але, на жаль, нам не вдалося. Хоча на цьому ми не збираємося зупинятися, будемо активно працювати над вдосконаленням своїх навичок. Розуміємо, що сьогоднішній результат був більш вдалим, ніж у попередні дні. В цілому я задоволений Олімпіадою та атмосферою цих змагань», – висловився Назар Тесельський. Це перший досвід олімпійського рівня змагань для спортсмена, тож із натхненням на майбутні звершення Назар не втрачає запального духу та боротиметься за кращий результат на майбутніх змаганнях, адже сезон в самому розпалі і ще багато всього попереду.


Закривав гонку Богдан Нікулін, який біг заключний четвертий етап. Раніше він жалівся на погане самопочуття і визнав, що підійшов до цих змагань далеко не в кращій своїй формі. «Що я можу сказати… було тяжко. Я розумів, що головне моє завдання було фінішувати. Я не програв позицію, але до 10-го місця було дуже багато», – зізнався спортсмен.

Після Ігор лижники прямують на чемпіонат світу серед юніорів, і вже потім повертаються в Україну, додому.

«Хочемо подякувати усім, хто нас підтримував, це відчувалося! Окремо вдячні нашим Збройним силам України, завдяки їм ми маємо можливість виступати та прославляти Україну на міжнародній арені», - наголосили спортсмени.

НОК України дякує кожному, хто взяв участь у IV зимових Юнацьких Олімпійських іграх-2024. Це тільки початок професійного шляху, тож бажаємо продовжувати тренуватися, прагнути нових висот та досягати прекрасних результатів!

Photo: (c) 2024 - International Olympic Committee / Gaspar Nobrega - All Rights Reserved. In partnership with ANOC. @anocolympic @gangwon2024 @Olympics @gasparnobrega

Медіа