«Друзі борються на фронті, а наше поле бою – спорт» - юні українські олімпійці у центрі уваги південнокорейських ЗМІ
03 Лютого 2024 Поділитися
«Друзі борються на фронті, а наше поле бою – спорт» - юні українські олімпійці у центрі уваги південнокорейських ЗМІ

Попри те, що Україна перебуває у стані війни, вона відрядила на зимову Юнацьку Олімпіаду 2024 року у Канвондо 44 спортсмени. Для юних українських атлетів ці змагання не тільки про результати та боротьбу за медалі. Про це йдеться у матеріалі кореспондента щоденного видання «Hankyoreh» Чан Пхіль Су.

«Ми приїхали сюди з важливою місією інформувати світ про складну ситуацію в нашій країні, - каже фігуристка Софія Рекунова. – Попри те, що я не змогла здобути медаль, для мене велика честь і гордість мати можливість змагатися зі спортсменами з інших країн, представляючи Україну».  
Близька людина Софії загинула від російської кулі, намагаючись на автівці втекти від ворога. Сама вона після кількох місяців закордоном повернулася до Києва, і хоча навіть під час тренувань не почувається в безпеці, каже, що не має наміру залишати рідне місто, адже там її нинішній партнер Денис Федянкіним, а також тренер пари Олексій Олійник.

Фігурист Вадим Новіков, якому довелося через постійні обстріли залишити рідну Одесу і готуватися у Словаччині до Юнацьких ігор-2024,  розповідає, що багато його друзів вже пішли на війну, він же розцінював олімпійські змагання як своє поле бою. «Мій обов’язок тут боротися за свою країну і наскільки це можливо підіймати бойовий дух українців!»

На IV зимових Юнацьких Олімпійських іграх у Канвондо медалі для України здобули скелетоніст Ярослав Лавреник та біатлоністка Поліна Пуцко. Це несподіваний результат для країни, чиї спортсмени через війну навіть не можуть повністю зосередитися на тренуванні.

Оригінал статті за посиланням: https://sports.news.naver.com/news.nhn?oid=028&aid=0002675511

Медіа