Інновації для розвитку українських олімпійців – на порядку денному Комісії НОК України «Антураж атлета»
28 Лютого 2024 Поділитися
Інновації для розвитку українських олімпійців – на порядку денному Комісії НОК України «Антураж атлета»

Сьогодні, 28 лютого, у змішаному форматі відбулося засідання Комісії Національного олімпійського комітету України «Антураж атлета».

Під час засідання голова Комісії Ольга Данько поінформувала присутніх про інноваційний проєкт «Road to the Olympics for Ukrainian Athletes» (RtO), який реалізується НОК України за фінансової підтримки Європейського Союзу. Вона розповіла про цілі проєкту, партнерів та їх зону відповідальності, а також особливості його реалізації.

«Ця система значно підвищує рівень уваги, концентрації та швидкості обробки інформації у спортсменів. Вона допомагає атлетам краще концентруватися на ключових ігрових моментах, фільтрувати сенсорні відволікання, зберігати зосередженість під високим тиском, швидше реагувати та більш ефективно інтерпретувати мову тіла», - зазначила Ольга.

Член Комісії, експерт проєкту Дмитро Кірпулянський детальніше розповів про методологію та технічне забезпечення, що використовуватимуться в рамках реалізації проєкту. Зокрема він зазначив, що запропоноване технічне рішення (використання спеціальних окулярів – Neurotracker) уже широко застосувується серед відомих організацій різних секторів. Хокейні команди, як-от Vancouver Canucks, Ottawa Senators та Pittsburgh Penguins; футбольні клуби, такі як Santa Clara Sporting Club та Everton F.C.; а також знаменитий футбольний клуб Manchester United, інтегрували Neurotracker у свої тренувальні програми. Окрім цього, агенції на кшталт NASA та U.S. Air Force також використовують цю технологію, що вказує на її універсальність та ефективність у підвищенні когнітивних здібностей, важливих для досягнення високих результатів у таких різних сферах, як спорт, аерокосмічна промисловість та оборона.

Учасники засідання, до яких долучився і голова Комісії атлетів НОК України Георгій Зантарая, висловили зацікавленість і готовність сприяти у реалізації проєкту та поширенню інформації про нього серед спортсменів і тренерів різних видів спорту.

Крім того, Дмитро Кірпулянський поінформував про ще 2 сучасні розробки колег з Нідердандів, які їм нещодавно презентували в рамках стартової наради з реалізації проєкту RtO в Бреді. Ці розробки спрямовані на дослідження окремих показників у представників спорту вищих досягнень. Одна з технологій може застосовуватися на етапі реабілітації спортсменів та сприяти їх відновленню.

Члени Комісії «Антураж атлета» планують і надалі вивчати інновації у спорті та сприяти у залученні коштів для розвитку потенціалу українських спортсменів.

Медіа