Комісії НОК України «Закордонне українство» й «Олімпійська освіта та культура» об’єднують можливості для популяризації олімпійських цінностей
23 Травня 2024 Поділитися
Комісії НОК України «Закордонне українство» й «Олімпійська освіта та культура» об’єднують можливості для популяризації олімпійських цінностей

22 травня в режимі онлайн відбулося спільне засідання Комісій НОК України «Закордонне українство» й «Олімпійська освіта та культура», до участі в якому долучився й президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт.

Вадим Гутцайт поінформував присутніх про основні напрями діяльності НОК України, зокрема, про боротьбу за недопущення російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань й підготовку української збірної команди до Ігор XXXIII Олімпіади.

Своєю чергою, представники української діаспори, Світового конгресу українців та спортової комісії висловили готовність підтримати національну збірну України від час Олімпіади, а також долучитися до заходів з інформування світової спільноти про війну в Україні та втрати спортивної сфери.

У рамках розгляду питань порядку денного голова Комісії НОК України «Закордонне українство» Оксана Вацеба поінформувала учасників засідання про позиції Стратегії розвитку олімпійського руху в Україні на період до 2028 року, які стосуються діяльності обох комісій.

Вона наголосила, що при об’єднанні можливостей та у співпраці двох комісій можна досягнути кращих результатів у популяризації олімпійських цінностей, реалізації освітніх та інформаційних програм, сприяти підвищенню міжнародного визнання НОК України та українських спортсменів, обміну досвідом та створення можливостей для професійного розвитку олімпійців.

Голова Комісії НОК України «Олімпійська освіта та культура» Марія Булатова розповіла про розвиток олімпійської освіти в Україні, освітні програми, мережу олімпійських шкіл та видання олімпійської літератури. Вона наголосила, що в сучасних умовах надзвичайно важливо зберегти зв’язок з дітьми, які через війну разом із батьками вимушено перебувають закордоном.

У рамках засідання члени комісій також ознайомились з інформацією про спортивно-просвітницькі проєкти НОК України та можливості для їх реалізації в українських громадах в інших країнах; прикладами співпраці шкіл олімпійської освіти України та українських шкіл української діаспори; засадами діяльності Українського музею спорту й «Зали слави» (США) та музею спортивної слави України (Київ).

Окремо було обговорено інформацію про пам’ятні дати у 2024 році щодо  історії олімпійського спорту України. Окреслено основні заходи, які заплановано здійснити для збереження олімпійської спадщини.

Всі учасники активно долучилися до обговорення питань порядку денного та висловили готовність взяти участь у реалізації запланованих заходів.

Медіа