Україна – Литва: олімпійська повага та співпраця
03 Червня 2024 Поділитися
Україна – Литва: олімпійська повага та співпраця

За дорученням президента НОК України Вадима Гутцайта віцепрезидентка НОК України, президентка Олімпійської академії України професорка Марія Булатова взяла участь в урочистостях з нагоди олiмпiйського сторiччя Литви, що відбулись у період з 28 по 31 травня 2024 року у м. Вільнюс (Литва).

Представниця НОК України взяла участь в урочистому гала-вечорі з нагоди 100-річчя визнання НОК Литви Міжнародним олімпійським комітетом. Серед гостей на заході були: Президент Литовської Республіки пан Гітанас Науседа, перша леді – пані Діана Науседа, президентка НОК Литви пані Дайна Гудзіневічюте, представники Сейму та Кабінету Міністрів Литовської Республіки, чемпіони і призери Олімпійських ігор, тренери, ветерани спорту, представники громадськості, зарубіжні гості.

З видатною датою в олімпійській історії Литовської Республіки учасників зібрання привітали Президент країни Гітанас Науседа, Президент МОК Томас Бах (через відеозвернення), Президентка НОК Литовської Республіки Дайна Гудзіневічюте.

Честь привітати литовську олімпійську сім’ю зі 100-річним ювілеєм від зарубіжних гостей було надано тільки Україні. Марія Булатова від імені олімпійської родини України привітала учасників заходу зі 100-річним ювілеєм і вручила символічні подарунки від президента НОК України Вадима Гутцайта.

Литовська олімпійська і спортивна громадськість висловили подяку й підтримку спортсменам і народу України у боротьбі за незалежність та національний суверенітет.

У рамках візиту до Литви віцепрезидентка НОК України також взяла участь у робочих зустрічах з питань розвитку олімпійського руху та олімпійської освіти між Литовською Республікою та Україною. Зокрема, з представниками Комісії НОК Литви з олімпійської освіти та з керівництвом Олімпійської академії Литви обговорили питання подальшого співробітництва в царині олімпійської освіти та культури.

31 травня 2024 р. Марія Булатова долучилася до Олімпійського пленера для дошкільнят, присвяченого Міжнародному дню захисту дітей, який відбувся у парку Президентського палацу. Під час заходу перша леді Діана Науседа та президентка НОК Литви Дайна Гудзіневічюте поінформували, зокрема, й про освітню програму для дітей-біженців з України, що діє у Литві.

На запрошення першої леді представниця України також відвідала музейні зали Президентського палацу.

Медіа