Понад пів тисячі вінничан та гостей міста відзначили Олімпійський день
18 Червня 2024 Поділитися
Понад пів тисячі вінничан та гостей міста відзначили Олімпійський день

15 червня у Вінниці відбулося урочисте святкування 130-ої річниці з дня створення Міжнародного олімпійського комітету. Захід, який проходив під гаслом «Передай вогонь ПЕРЕМОГИ», об'єднав понад 500 спортсменів, шанувальників спорту та пересічних громадян віком від 4 до 60 років, нагадуючи про важливість олімпійських цінностей і значення спорту в нашому житті.

Під час відкриття заходу хвилиною мовчання та виконанням Гімну України присутні вшанували пам'ять героїв, які віддали своє життя за свободу України.

Серед почесних гостей на святі були: начальник Вінницької обласної військової адміністрації та голова Відділення НОК України у Вінницькій області Сергій Борзов, народна депутатка України Ірина Борзова, начальник управління спорту та рухової активності Вінницької обласної військової адміністрації Наталя Токар, заступники голови Відділення НОК України у Вінницькій області Юрій Голяк та Артем Соляник, виконавчий директор Відділення НОК України у Вінницькій області Сергій Пліхта, головний спеціаліст комітету по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради Інна Заграй та директор Вінницької школи вищої спортивної майстерності Андрій Корнійчук. Вони наголосили на значущі олімпійського руху як символу стійкості та надії для українського народу, а також на важливості спорту для здоров’я нації.

Начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов зазначив, що цей Олімпійський рік – особливий і цінний для всіх українців. «Олімпіада–2024 дуже важлива для нас, адже важливо, щоб на міжнародній арені майорів наш стяг і звучав наш гімн, тому що у наших спортсменів свій спортивний фронт», - сказав Сергій Борзов.

Він також додав: «Сьогодні тут присутні всі спортивні федерації області, і ми бачимо, що дуже багато людей зібралось. Тут багато олімпійців Вінницької області, зібралися керівники федерацій та тренери. Це чудова можливість усім поспілкуватися та поділитись досвідом. І я дякую нашим захисникам за те, що дали нам змогу провести цей Олімпійський день».

Основна частина заходу була присвячена популяризації спорту та олімпійських цінностей. Присутні мали можливість побачити виступи видатних спортсменів та олімпійців Вінниччини. Свою майстерність продемонстрували Петро Сарафинюк, Сергій Чернявський, Ганна Балабанова, Руслан Єременко, Андрій Ковенко, Денис Солоненко та Вадим Адамчук. Їхні досягнення стали джерелом натхнення для молоді та всіх присутніх.
Масовий забіг, який став центральною подією дня, символізував єдність та здоровий спосіб життя. Представники ДЮСШ та всі бажаючі взяли участь у забігу, демонструючи свою готовність підтримувати олімпійські ідеали та активно займатися спортом.

Окремою і захопливою частиною святкування став олімпійський квест, організований Відділенням НОК України у Вінницькій області. Квест був відкритий для всіх бажаючих і складався з багатьох завдань, що вимагали від учасників як фізичних, так і інтелектуальних зусиль для їх виконання. Після проходження квесту всі учасники отримали цінні подарунки, серед яких були футболки, м'ячі, куртки, взуття та інші спортивні атрибути. Це додало святу особливого азарту та мотивації для учасників.

Крім того, на організованих локаціях відбувалися різноманітні конкурси та майстер-класи, які охоплювали різні види спорту. Тож учасники Олімпійського дня могли спробувати себе у різних активностях та отримати цінні поради від досвідчених тренерів.

Олімпійський день у Вінниці ще раз нагадав про те, що навіть у найскладніші часи спорт залишається джерелом натхнення, сили та надії на краще майбутнє. Це свято подарувало усім присутнім заряд енергії та позитиву.

Медіа