Відділення НОК України в Чернігівській області залучає міжнародних партнерів для відновлення роботи спортивних шкіл після бомбардувань
01 Листопада 2024 Поділитися
Відділення НОК України в Чернігівській області залучає міжнародних партнерів для відновлення роботи спортивних шкіл після бомбардувань

Гуманітарний вантаж від жителів міста Лівіньо доставили на Чернігівщину волонтери з Італії, які вже не вперше відвідують Чернігівську область з такою благородною місією.

Ніна Лемеш, голова Відділення нОК України в Чернігівській області разом із головою ГО "Сяйво Сіверщини" Іриною Березинець зустрілися із представниками дружньої нам країни, щоб подякувати за таку активну громадську позицію, прояв співчуття до чужого горя та надання допомоги, яка вже неодноразово доставлялася як на Чернігівщину, так і в інші регіони України.

З перших днів повномасштабного вторгнення Росії Franco Cappelletti, Ruggero Tagliabue, Guglielmo Nava всіляко гуманітарно та фінансово підтримують українців, які перебувають в Італії, надають допомогу постраждалим, жертвуючи власними ресурсами, постійно організовують збори коштів для закупівлі медичного обладнання для закладів охорони здоров’я та іншої необхідної допомоги.

Серед вантажу, який італійські волонтери вчергове доставили на Чернігівщину, надійшла допомога для юних біатлоністів, тож для передачі спортивного спорядження гості завітали до зруйнованої окупантами Чернігівської лижної бази.

За словами директора комунального закладу «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа з зимових видів» Чернігівської обласної ради Ігоря Якименка, попри руйнування лижної бази заняття з біатлону в закладі продовжуються і невдовзі чернігівські спортсмени у складі національної збірної відправляться на навчально-тренувальні збори саме до гірськолижного міста Лівіньо.

Як голова обласного відділення НОКУ та очільниця Чернігівської обласної федерації біатлону України Ніна Лемеш розповіла гостям про те, що спортивна лижна база у Чернігові протягом багатьох років приймала лижні та біатлонні змагання, зокрема чемпіонати України та Гонки чемпіонів з біатлону. Однак, на превеликий жаль, на початку повномасштабного вторгнення спортивний об’єкт став мішенню російських агресорів.

«Лижна база у Чернігові – місце, де виховувалися чемпіони України, учасники олімпіад, але, намагаючись захопити наш обласний центр, російські окупанти знищили це легендарне місце. Майже весь спортивний інвентар був знищений: це величезна кількість лиж, чоботів, обладнання для стрільби», – підкреслила керівниця та відзначила важливість такої допомоги, завдяки якій наші діти будуть забезпечені необхідним спортивним спорядженням.

Ніна Лемеш описала гостям події лютого - березня 2022 року та розповіла про злочини, які вчинили російські військові за понад місяць облоги Чернігова, що став оборонною фортецею на шляху російських військ до столиці України. Італійські волонтери також побували на місці поховання військових і цивільних на старому кладовищі у Ялівщині, яке стало головним місцем пхорону під час активних обстрілів міста.

Медіа