- НОК України
- Новини
-
Олімпійські змагання
- Олімпійські ігри
- Юнацькі Олімпійські ігри
- Європейські ігри
- Всесвітні пляжні ігри
- Європейські юнацькі олімпійські фестивалі
- Виступи українців на Олімпійських іграх
- Виступи українців на Юнацьких Олімпійських іграх
- Виступи українців на Європейських іграх
- Виступи українців на Європейських юнацьких олімпійських фестивалях
- Доброчесність спорту

17 грудня в Києві пройшов семінар офіцерів із доброчесності у спортивних федераціях, організований Національним олімпійським комітетом України та Національною платформою доброчесності спорту за координації Міністерства молоді та спорту України. Захід відбувся у гібридному форматі.
У семінарі взяли участь представники НОК України, Мінмолодьспорту, Міжнародного олімпійського комітету, члени Національної платформи доброчесності спорту, офіцери з доброчесності та представники національних спортивних федерацій. Загалом захід зібрав близько 60 учасників.
У своєму вступному слові президент НОК України Вадим Гутцайт подякував учасникам за розуміння важливості теми семінару, розповів про стратегічно важливий крок НОК України щодо затвердження обов'язкового кодексу для всіх членів олімпійського руху та особисто подякував представникам МОК за співпрацю у напрямку створення прозорого і чесного спорту.
Вадим Гутцайт підкреслив: «Ми не просто обговорюємо проблеми, ми активно працюємо над їх вирішенням. Кодекс доброчесності, який ми прийняли - це не формальний документ, а реальний інструмент боротьби з корупцією та маніпуляціями в спорті. Кожен член НОК України, від президента до менеджера федерації, несе персональну відповідальність за дотримання принципів чесності та прозорості. Ми налаштовані рішуче викорінювати будь-які прояви нечесної поведінки, щоб зберегти репутацію українського спорту».
Міжнародні експерти представили глобальний контекст боротьби з маніпуляціями. Зокрема, старший менеджер з питань політики та інституційних зв'язків Евангелос Александракіс та менеджер з підвищення обізнаності підрозділу МОК з протидії маніпулюванню спортивними змаганнями Рида Ахмед презентували інструменти протидії корупційним схемам, а голова Копенгагенської групи, координатор Французької національної платформи Корентін Сегален розкрив механізми реагування світової спортивної спільноти на виклики доброчесності.
В свою чергу перший віцепрезидент НОК України, заступник голови міжвідомчої робочої групи «Національна платформа доброчесності спорту» Олексій Перевезенцев розповів про міжнародні приклади боротьби з маніпулюванням у спорті, зокрема про ліквідацію шахрайського сайту у В'єтнамі та нелегальної букмекерської мережі в Греції, підкресливши важливість пильності та негайного повідомлення про неправомірні дії для збереження чесності спорту.
Також у своїх виступах секретар міжвідомчої робочої групи «Національна платформа доброчесності спорту» Наталія Радчук представила методологію розслідування спортивних зловживань, а голова Комітету з етики та чесної гри Української асоціації футболу Андрій Давиденко поділився практиками етичного контролю в українському футболі.
Святослав Сирота, представник громадської організації «Грай чесно», доповнив панель успішними прикладами боротьби з маніпулюванням у спортивних змаганнях, акцентуючи увагу на важливості громадського контролю та залученості суспільства до процесів забезпечення чесності в спорті.
Загалом семінар сприяв підвищенню обізнаності та ефективності боротьби з маніпулюванням у спорті на національному та міжнародному рівнях.