Олексій Бутовський – провісник сучасного олімпійського руху
24 Червня 2008 Поділитися
Олексій Бутовський – провісник сучасного олімпійського руху

Національний олімпійський комітет України продовжує ряд заходів, що присвячені заснуванню Міжнародного Олімпійського Комітету. Так сьогодні в Києві відкрилася II Всеукраїнська науково-практична конференції «О.Д.

Бутовський – провісник сучасного олімпійського руху».
Саме Олексій Бутовський, пліч-о-пліч працював з П’єром де Кубертеном і вніс значний вклад у відродження Олімпійських ігор та олімпійського руху зокрема.
Відкриваючи конференцію, президент НОК Сергій Бубка повідомив, що Національний олімпійський комітет прийняв рішення щодо проведення низки урочистих заходів з нагоди 170-річчя від дня народження Бутовського.
«Конференція – це перший крок. Вже 4 липня на Батьківщині Олексія Дмитровича – у Полтаві відбудеться вшанування видатного діяча олімпійського руху, до кінця року планується видання повної збірки його творів. Ми маємо зробити все можливе, щоб ім’я нашого співвітчизника зайняло те місце в історії сучасного олімпізму, яке поправу йому належить», - наголосив Сергій Бубка.
За словами президента НОК, у жовті 2006 року на Полтавщині за сприяння Міжнародного Олімпійського Комітету та завдяки спільній роботі НОК і міської влади встановлено пам’ятник Олексію Дмитровичу. Спільно з Національним університетом фізичного виховання та спорту, Олімпійською академією України видана книга «Бутовський. Вибрані твори» під загальною редакцією Василя Драги. На сьогоднішній день із залученням міжнародних архівів триває робота над виданням 4-х томника про життя та діяльність великого українця.
«Ми робимо все можливе, щоб відновити спадщину Бутовського, адже це сприяє і вихованню у нашої молоді гордості, патріотизму та олімпійських принципів життя», - підкреслив Сергій Бубка.
У науково-практичній конференції також взяли участь заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Мирослав Дутчак, члени Виконкому НОК – ректор НУФВСУ Володимир Платонов, президент Олімпійської академії Марія Булатова, родичі Олексія Бутовського та науковці.

НОК України
www.noc-ukr.org  

 

Медіа