Олімпійський десант України в Пекіні
16 Квітня 2008 Поділитися
Олімпійський десант України в Пекіні

7-9 квітня у Пекіні відбулася XVI Генеральна асамблея Асоціації національних олімпійських комітетів (АНОК). У роботі асамблеї участь взяли участь представники усіх 205 Національних олімпійських комітетів, які є членами АНОК та визнаними Міжнародним Олімпійським Комітетом.


НОК України представляли президент Сергій Бубка, генеральний секретар Володимир Геращенко та заступник шефа місії на Іграх в Пекіні Ганна Сорокіна.
У роботі асамблеї також взяли участь президент МОК Жак Рогге, керівник БОКОГ Лю Чі та інші представники Оргкомітету Ігор.
Протягом трьох днів роботи асамблеї делегати розглянули майже три десятка питань з різних аспектиів сучасного олімпійського руху.
Серед основних питань, які розглядалися на асамблеї були:
- регулярні звіти керівництва АНОК;
- звіти представників континентальних асоціацій;
- звіти голів комісій АНОК;
- звіти організаторів наступних Олімпійських ігор у Ванкувері, Лондоні та Сочі;
- звіт про діяльність ВАДА стосовно боротьби з використанням допінгу;
- звіт голови Комісії атлетів МОК Сергія Бубки про діяльність комісії та співпраці з континентальними комісіями;
- звіт Олімпійської солідарності.
З великою зацікавленістю були сприйнята інформація про підготовку до перших Юнацьких Олімпійських ігор, з якою виступив голова Координаційної комісії МОК Сергій Бубка.
Зважаючи на спроби деяких політичних сил використати Олімпійські ігри у Пекіні у своїх цілях, делегати одностайно висловили своє непохитне бажання взяти участь у Іграх та докласти зусиль, щоб захистити право атлетів своїх країн здійснили мрію і виступити в Пекіні.
Учасники асамблеї також висловили кілька пропозицій до БОКОГ:
- стосовно перегляду умов надання грантів допомоги НОКам;
- про полегшення питання отримання віз у посольствах КНР;
- про вирішення питання надання універсальних дозволів для НОКів на паркування замовлених автомашин на усіх олімпійських об’єктах;
- про надання дозволу на ввезення власних продуктів НОКів для забезпечення діяльності домів гостинності НОКів;
- щодо подовження терміну надання персональних даних для гостей НОКів для оформлення квитків на церемонію відкриття Олімпійських ігор (пропозиція НОК України).
10 квітня також відбулася традиційна зустріч учасників XVI Генеральної асамблеї АНОК з членами Виконавчого комітету МОК. На цій зустрічі членам Виконкому були надані резолюції та рішення Генеральної асамблеї АНОК і обговорені шляхи виконання згаданих рішень.
Протягом перебування у Пекіні керівництво делегація НОК України відвідала місце розташування гостей НОК України та інших уболівальників під час Олімпійських ігор у передмісті Пекіна. Підготовка до прийому українських гостей іде повним ходом, добудовується готельний комплекс, господарі якого висловили впевненість, що він буде повністю готовий до липня 2008 року.
Делегація НОК відвідала Посольство України у КНР і зустрілася з Надзвичайним та Повноважним Послом Сергієм Камишевим та працівниками Посольства. Були детально обговорені практичні питання підготовки створення Українського дому на території Посольства та проведення прийому від України 11 серпня 2008 року. В обговоренні питань взяли також участь заступник міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Мирослав Дутчак та провідний спеціаліст НОК Валентина Шульга.
Були проведені зустрічі з представниками БОКОГ з питань акредитації, розташування акредитованих гостей НОК України, фінансових питань. Представники НОК зустрілися з представниками різних підрозділів МОК. Були обговорені питання поїздки делегації НОК України до штаб-квартири МОК у Лозанні 19-22 травня 2008 року та зустрчі з президентом МОК Жаком Рогге. Працівники МОК з великою зацікавленістю ознайомилися з досвідом України у проведенні Олімпійського дня бігу, олімпійського тижня, олімпійського уроку та з матеріалами НОК України щодо поширення олімпійських ідеалів, особливо серед молодого покоління.
Наступна генеральна асамблея АНОК відбудеться у Мексиці в 2010 році.

НОК України
www.noc-ukr.org  


 

Медіа