Виконком НОК: успішно готуючись до Пекіну, пропагувати олімпійський рух
12 Березня 2008 Поділитися
Виконком НОК: успішно готуючись до Пекіну, пропагувати олімпійський рух

Сьогодні під головуванням президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки та за участю Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка відбулося чергове засідання Виконкому НОК. Особливу увагу під час засідання було приділено підготовці до Олімпійських ігор в Пекіні.

Наразі 183 атлети вибороли олімпійські ліцензії, а ще ряд українських спортсменів незабаром приєднаються до цього числа після офіційного вердикту відповідних міжнародних федерацій.
Зі свого боку, Національний олімпійський комітет максимально використовує наявні ресурси для сприяння у підготовці наших атлетів. У зв’язку з традиційними проблемами фінансування з державного бюджету на початку року, аби не зірвати процес підготовки, проведення тренувальних зборів та участі вітчизняних спортсменів у міжнародних змаганнях НОК виділив олімпійським федераціям підтримку у сумі понад 4,5 мільйони гривень. До того ж, цього року щорічна допомога федераціям з олімпійських видів спорту збільшена у порівнянні з 2007 роком з 3,5 до майже 5 мільйонів гривень. 1 мільйон 200 тисяч гривень виділено під реалізацію регіональних олімпійських програм обласним осередкам НОК, що на 200 тисяч більше, ніж минулого року. Наряду з реалізацією традиційних програм Національний олімпійський комітет додатково виділив близько 700 тисяч гривень для забезпечення ефективної підготовки провідних спортсменів.
Водночас, Виконком Національного олімпійського комітету взяв участь у створенні ряду робочих груп та органів, які працюють над вирішенням важливих підготовчих питань. Спільно утворена НОК та Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту Експертна рада з підготовки до Ігор-2008 проводить детальний моніторинг підготовки збірних команд, здійснює контроль над виконанням планів підготовки та роботою комплексних наукових груп. Ще один орган – робоча група НОК з підготовки до Олімпійських ігор – втілює у життя питання інформаційного забезпечення, реалізації культурно-масових заходів, забезпечення роботи офісу шефа місії тощо.
Найближчим часом заплановано проведення Організаційного комітету з підготовки до найвизначніших змагань чотириріччя, який очолює Прем’єр-міністр, а також засідання Штабу олімпійської підготовки, під час яких будуть не лише обговорені проблемні питання сьогодення, а й передбачено прийняття конкретних документів щодо формування сучасної системи олімпійської підготовки.
Втім, робота Національного олімпійського комітету не обмежується лише Олімпійськими іграми. Пропаганда ідей олімпізму, залучення широких верств населення до занять фізичною культурою та спортом – справа загальнонаціональної ваги. Саме тому завдяки проведенню різноманітних акцій, проектів та конкурсів НОК надає шанс кожному бажаючому проявити свої вміння та навички, реалізувати власні ідеї, долучившись до принципів „п’яти кілець”. Вже традиційно НОК визначатиме кращих журналістів, а також вперше проведе конкурс на кращу спортивну фотографію, а спільно з Олімпійською академією – конкурси на кращу спортивну наукову роботу та пісню.


НОК України
www.noc-ukr.org

 

Медіа