На обрії Пекін. Не за горами Ванкувер
04 Березня 2008 Поділитися
На обрії Пекін. Не за горами Ванкувер

В Чернігові завершилося обговорення програми «Про основні напрямки державної політики щодо розвитку олімпійського спорту в регіонах». «Реалізація даної програми – фундамент успішного виступу на Олімпійських іграх як в Пекіні так і у Ванкувері», - наголосив заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту, член Виконкому НОК Мирослав Дутчак.


За його словами питання, що пов’язані з розвитком олімпійського руху в Україні є пріоритетними в діяльності Міністерства, тому тісна співпраця державного органу з громадськими організаціями, в першу чергу, з Національним олімпійським комітетом України та федераціями з олімпійських видів спорту продовжиться й надалі.
«Втілення у життя даної програми дозволить досягти ключових цілей по двох основних питаннях, а саме – здоров’я нації та покращення спортивних здобутків», - підкреслив Мирослав Дутчак.
Наразі Міністерство проводить активну діяльність щодо удосконалення системи роботи центрів олімпійської підготовки, які мають стати симбіозом співіснування спортивних баз і дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Велика відповідальність у цьому питанні покладається на регіони.
Слід відзначити, що Президент України Віктор Ющенко поклав персональну відповідальність на голів облдержадміністрацій щодо підготовки спортсменів до Олімпійських ігор. Також є доручення Голови Секретаріату Президента України Віктора Балоги щодо організації та проведення зустрічей губернаторів та фахівців галузі з приводу проблемних питань Ігор-2008 і шляхів їх вирішення.
За словами Мирослава Дутчака при умовах, які склалися сьогодні в країні, Україна може розраховувати на 12-14 нагород, де 2 з них – золоті.
Про хід підготовки спортсменів-кандидатів на участь в Олімпіаді та формування спортивної делегації України проінформував керівник робочої групи НОК по підготовці до Олімпійських ігор Микола Костенко.
«На сьогоднішній день 183 українські спортсмени здобули ліцензії, очікується, що 200-220 наших атлетів зможуть взяти участь в найголовніших стартах чотирьохріччя», - повідомив керівник робочої групи НОК.
Микола Костенко докладно розповів про роботу Експертної ради та окреслив детальну систему критеріїв відбору спортсмена до олімпійської збірної.
В свою чергу перший віце-президент НОК, президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак розповів «Про стан підготовки спортсменів України до XXI зимових Олімпійських ігор у м. Ванкувер».
«Хоч до Ванкувера ще 2 роки, але робота по підготовці вже розпочалась. На сьогодні визначена елітна група з 28 спортсменів, які знаходяться під пильним контролем. Вони першочергово і в повному обсязі отримуватимуть все необхідне для достойного виступу на Олімпійських іграх», - підкреслив Володимир Бринзак.
Завдяки сприянню Національного олімпійського комітету України вже закуплене новітнє обладнання і апаратура для медичного та наукового обстеження, придбані відновлюючі засоби, що допоможуть спортсменам проводити більш ефективну підготовку.
Найближчим часом вже розпочнуть роботу комплексі наукові групи у тісній співпраці з тренерським складом. «Все це має сприяти, щоб українські спортсмени виступили достойно», - підкреслив Володимир Бринзак.
На семінар-нараді були присутні й гості з Гомеля (Республіка Білорусь), які розповіли всім присутнім про розвиток фізичної культури і спорту в їх регіоні та поділилися досвідом у цій галузі.
Детально про підсумки своєї роботи прозвітували обласні відділення НОК, такі як Чернігівське, Житомирське, Сумське, Київське міське та обласне, Севастопольське міське.
Відзначимо, що цей семінар став першим у новому році та спрямований на розвиток олімпізму у центральних областях України. Практика подібних заходів буде продовжена і надалі.


НОК України
www.noc-ukr.org

 

Медіа