Визначені претенденти на спортивний Оскар
13 Січня 2014 Поділитися
Визначені претенденти на спортивний Оскар

Національний олімпійський комітет продовжує підготовку до Всеукраїнської урочистої церемонії «Герої спортивного року».

Наприкінці 2013 року завершилось опитування представників засобів масової інформації України щодо визначення кращих з кращих у спортивному році, що минув. Протягом трьох тижнів близько 350 представників загальнонаціональних та регіональних мас-медіа взяли участь у голосуванні, висловивши власну думку щодо лауреатів церемонії. 

Ми вдячні усім представникам ЗМІ, хто поділився з нами своєю компетентною точкою зору.

За підсумками усіх журналістських анкет сформовані трійки претендентів, які набрали найбільшу кількість голосів.  

Володарів спортивного Оскару шляхом таємного голосування обере Українська Академія Спорту, яка створена у 2007 році за ініціативи президента Національного олімпійського комітету Сергія Бубки і до якої увійшли легендарні спортсмени, що завершили активну спортивну діяльність та залишили визначний слід в олімпійській історії.

Також «академіки» визначать переможців у номінаціях «Найкраща команда з ігрових видів спорту» та «Спортивна слава України», а хто стане володарем спортивного Оскара у номінації «Народний вибір» стане відомо за підсумками інтерактивного голосування, яке проходитиме на офіційному сайті НОК України та в групах «НОК України/Олімпійська команда» у соціальних мережах.

Вся країна дізнається своїх «Героїв спортивного року» безпосередньо вже під час церемонії, яка відбудеться 23 квітня. 

ПРЕТЕНДЕНТИ НА ПЕРЕМОГУ

У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ УРОЧИСТІЙ ЦЕРЕМОНІЇ

«ГЕРОЇ СПОРТИВНОГО РОКУ-2013»

 

Найкращий спортсмен року

  • Ібрагім АЛДАТОВ – чемпіон світу та бронзовий призер чемпіонату Європи з вільної боротьби (84кг);
  • Богдан БОНДАРЕНКО – чемпіон світу та Європи з легкої атлетики (стрибки у висоту);
  • Микола БУЦЕНКО – бронзовий призер чемпіонату світу, срібний призер чемпіонату Європи з боксу (56кг);

 

Найкраща спортсменка року

  • Анна МЕЛЬНІЧЕНКО – чемпіонка світу з легкої атлетики (семиборство);
  • Олена ПІДГРУШНА – чемпіонка світу, срібна та бронзова призерка чемпіонату світу з біатлону (спринт, естафета, гонка переслідування);
  • Ольга ХАРЛАН – чемпіонка світу та Європи з фехтування в індивідуальній першості, чемпіонка світу та срібна призерка чемпіонату Європи в командній першості (шабля)

 

Найкращий тренер року

  • Віктор БОНДАРЕНКО – особистий тренер Богдана Бондаренка – чемпіона світу та Європи у стрибках в висоту;
  • Артем СКОРОХОД – особистий тренер Ольги Харлан (дворазової чемпіонки світу, чемпіонки та срібної призерки чемпіонату Європи з фехтування на шаблях), тренер жіночої збірної України з фехтування на шаблях (чемпіонок світу та срібних призерок чемпіонату Європи з фехтування на шаблях);
  • Григорій ШАМРАЙ – старший тренер жіночої збірної України з біатлону – тренер чемпіонки світу з біатлону Олени Підгрушної, призерок чемпіонату світу з біатлону Віти Cемеренко та Валентини Семеренко;

 

Сенсація року

  • Ростислав ГЕРЦИК – бронзовий призер чемпіонату світу з фехтування (рапіра);
  •  
  • Анна МЕЛЬНІЧЕНКО – чемпіонка світу з легкої атлетики (семиборство);
  • Юлія ПРОКОПЧУК – бронзова призерка чемпіонату світу зі стрибків у воду, чемпіонка Європи (10м)

 

Найкраща команда року (збірна)

  • Жіноча збірна Україна з біатлону (Олена Підгрушна, Віта Семеренко, Валя Семеренко, Юлія Джима) – срібні призерки чемпіонату світу в естафеті;
  • Жіноча збірна України з синхронного плавання (Лоліта Ананасова, Ганна Волошина, Анастасія Савчук, Олександра Сабада, Катерина Резнік, Катерина Садурська, Ганна Клименко, Марина Голядкіна, Олена Гречихіна, Ольга Золотарьова) – бронзові призерки чемпіонату світу з синхронного плавання в довільній та технічній програмах у змаганнях серед груп;
  • Жіноча збірна України з фехтування на шаблях (Ольга Харлан, Галина Пундик, Олена Вороніна, Аліна Комащук) – чемпіонки світу та срібні призерки чемпіонату Європи

 

Найкращий спортивний організатор року

  • Ірина ДЕРЮГІНА – віце-президент Федерації гімнастики України (за успішне проведення чемпіонату світу з художньої гімнастики в Україні, успішний виступ збірної України з художньої гімнастики на чемпіонаті світу);
  • Олександр ВОЛКОВ – президент Федерації баскетболу України (за успішне проведення чемпіонату Європи з баскетболу U-16 в Україні, за успішний виступ чоловічої збірної України з баскетболу на чемпіонаті Європи);
  • Віталій ПАРШУКОВ – директор спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з лижного спорту ФСТ «Україна» (м. Чернігів) (за підготовку спортивного резерву та успішний виступ вихованців закладу на змаганнях ХІ зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю в м. Брашов (Румунія) (вихованці СДЮШОР здобули золоту нагороду в змішаній естафеті біатлоністів, а українська збірна загалом досягла найкращого виступу на зимових ЄЮОФ за роки Незалежності). 

 

Сильні духом (паралімпійські види спорту)

  • Ганна ЛИТВИНЕНКО – чемпіонка, дворазова срібна та бронзова призерка ХХІІ Дефлімпійських ігор з плавання (100м вільним стилем, 50м вільним стилем, естафети 4х100м) серед спортсменів з вадами слуху (тотально нечуюча)
  • Ольга СВІДЕРСЬКА – володарка 7 золотих медалей чемпіонату світу з плавання (100м вільним стилем, 150м комплексним плаванням, 200м вільним стилем, 50м вільним стилем, 50м на спині, естафета 4х50м, 4х100 зі світовим рекордом) серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату;
  • Євгеній БОГОДАЙКО – триразовий чемпіон, срібний та триразовий бронзовий призер чемпіонату світу з плавання (100м брасом, 50м батерфляєм, естафета 4х50м, естафета 4х100м, 50м вільним стилем, 100м вільним стилем, 100м на спині) серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату

     

Неолімпійські види спорту 

  • Дар’я КОВАЛЬОВА – чемпіонка ІХ Всесвітніх ігор та бронзова призерка Кубку європейських чемпіонів 2013 з боулінгу
  • Євген ПРУДНИК – дворазовий чемпіон світу та чемпіон Європи з армспорту;
  • Лариса СОЛОВЙОВА – чемпіонка світу та ІХ Всесвітніх ігор з пауерліфтингу

 

Олімпійська надія України

  • Аліна КОМАЩУК – чемпіонка світу з фехтування на шаблях в індивідуальній першості серед юніорів, чемпіонка світу та срібна призерка чемпіонату Європи в командній першості серед дорослих; 
  • Денис ПАВЛЮК – чемпіон світу з сучасного п’ятиборства в індивідуальній першості серед юніорів;
  • Вікторія СОЛНЦЕВА – чемпіонка та бронзова призерка чемпіонату світу з плавання серед юніорів (200м, 100м брас), чемпіонка Європи з плавання серед юніорів (200м брас).


Найкраща команда в ігрових видах спорту

Переможець буде визначений Українською Академією спорту
 
 

Спортивна слава України

Переможець буде визначений Українською Академією спорту

 

Герой українського спорту

Переможець буде оголошений під час церемонії за підсумками голосування, яке проходитиме на офіційному сайті НОК України (www.noc-ukr.org) та групах «НОК України/Олімпійська команда» у соціальних мережах: «Вконтакте»(https://vk.com/olympicua), «Facebook» (https://www.facebook.com/olympicua), «Google+» (https://plus.google.com/+OlympicUA) з 2 по 12 квітня 2014 року включно.

Останнє в медіа