В Пекіні дбатимуть про навколишнє середовище
29 Жовтня 2007 Поділитися
В Пекіні дбатимуть про навколишнє середовище

25-27 жовтня у Пекіні відбулася 7-а Світова конференція з питань спорту та навколишнього середовища. Головним її гаслом було "Від плану до дії".

Конференція була організована Міжнародним Олімпійським Комітетом та Організаційним комітетом з проведення Олімпійських ігор в Пекіні (БОГОК) у співпраці з Програмою ООН з питань навколишнього середовища.
У роботі конференції взяли участь представники майже 100 НОКів, серед яких і генеральний секретар НОК України Володимир Геращенко.
На відкритті форуму виступили президент МОК Жак Рогге, керівник БОКОГ Лю Чі, мер Пекіна Ван Кішань, представники ООН. Протягом двох днів роботи учасники розглянули чимало питань. Дуже жваво обговорювалися проблеми збереження навколишнього середовища під час проведення Олімпійських ігор. Конференція також заслухала досвід роботи та здійснені заходи щодо охорони навколишнього середовища під час проведення змагань з різних видів спорту на різних континентах.
Особливим внеском сучасного олімпійського спорту у розвиток навколишнього середовища стане проведення Олімпійських ігор тільки за умови передбачення моментів озеленення олімпійських міст, неруйнування та покращання природних ландшафтів, раціонального використання електроенергії, зменшення використання забруднюючих технологій у виробництві спортивного обладнання, боротьби за чистоту повітря й швидку утилізацію сміття тощо.
Під час конференції було відзначено, що готуючись до Олімпійських ігор в Пекіні, керівництво КНР та влада міста зробили багато кроків по поліпшенню екологічної ситуації у столиці Ігор-2008, зокрема по покращанню якості питної води.
З огляду на важливість проблеми екології в світі, Міжнародний Олімпійський Комітет ухвалив рішення щодо заснування нагороди за внесок в справу взаємодії спорту та питань навколишнього середовища, яка вручатиметься кожні два роки.


НОК України
www.noc-ukr.org

 

Медіа