Представлені талісмани перших Європейських ігор Баку-2015

Оргкомітет Європейських ігор Баку-2015 урочисто представив образи Джейрана (Газель) і Нара (Гранат) в якості офіційних талісманів першого історичного континентального спортивного форуму.
Будучи символами азербайджанської природи і культурної спадщини Джейран і Нар відображають славну історію Азербайджану і його перспективне майбутнє.
Дана пара стане як символом перших Європейських ігор в усьому світі, так і буде зображена на символіці Ігор з метою просування і популяризації Баку-2015.
Джейран стане культурним послом Ігор, даючи гостям уявлення про багату спадщину Азербайджану. Від високих Кавказьких гір до берегів Каспійського моря, Джейран супроводжуватиме відвідувачів по всій країні і демонструвати їм все те, що може запропонувати Азербайджан.
Джейран вважається символом природної краси, витонченості і чистоти в країні і є охоронюваним видом в Азербайджані.
Нар - це люблячий сонячне світло фрукт, який росте в Гейчае. Будучи символом життя і енергії Нар радий брати участь у нових спортивних змаганнях і буде залучений до заходів, пов'язаних з проведенням перших Європейських ігор.
Нар символізує єдність в азербайджанському фольклорі і широко використаний в барвистому бренді Баку-2015, поширеного по місту.
Довідково:
Європейські ігри 2015 року в Баку стануть першими в історії іграми для континенту та пройдуть з 12 по 28 червня 2015 року.
В рамках Ігор відбуватимуться змагання з 20 видів спорту: 16 олімпійських і 4 неолімпійських.
Більше ніж 6 тисяч спортсменів з усіх куточків Європи представлятимуть свої країни протягом 17 днів змагань.
В 11 видах спорту будуть також розіграні ліцензії на Ігри ХХХІ Олімпіади 2016 року в Ріо-де-Жанейро.
Більше інформації за цим посиланням http://noc-ukr.org/olympic/european-games/baku-2015/
4-е грудня 2025 р.Координаційна комісія МОК завершила перший візит до Французьких Альп — підготовка до Ігор 2030 просувається за планом
9-е грудня 2025 р.З нагоди 35-річчя НОК України у Кропивницькому пройшли змагання зі скелелазіння
8-е грудня 2025 р.У Харкові стартув проєкт «Додай фарб Олімпійському руху»