Талісмани
Талісмани
Талісманами Ігор XXX Олімпіади є Уенлок та Мандевіль. Це дві краплі сталі, яку, за легендою їхніх творців, використовували для зведення опорних конструкцій Олімпійського стадіону в столиці Великої Британії, де проводитимуться змагання. Свої імена вони отримали від назв двох британських міст, які свого часу зіграли важливу роль в розвитку олімпійського руху.
Медалі
Медалі
8,5 сантиметрів в діаметрі, 7 міліметрів в товщину, вага — 400 грамів. Олімпійські медалі Лондона-2012 стали найбільшими за всю історію Ігор літніх Олімпіад. Автор дизайну — відомий британській художник Девід Уоткінс. Їхній аверс, за традицією, зображує грецьку богиню перемоги Ніку, яка прямує з Пантеону до міста-господаря Ігор. На реверсі — поєднання 5-ти символічних елементів, серед яких — річка Темза та стилізований під гранований дорогоцінний камінь логотип Олімпійських ігор-2012.
Факел
Факел
Факел виготовлений з позолоченого алюмінію і важить 800 грам, що є найлегшим в історії олімпійського руху. У ньому зроблено 8 тисяч отворів, що символізує кількість миль, які факел пройде по території Великобританії та кількість факелоносців, які нестимуть його. Трикутна форма говорить про те, що Лондон уже втретє приймає Олімпіаду (раніше Ігри проводилися тут в 1908 і 1948 роках) та включає три олімпійські цінності – повага, спортивна доскональність і дружба.
Згорнути інформацію Зачекайте Розгорнути інформацію
Лондон 2012: Актуальні новини
Медіа