Антидопінгова програма

 

 

Антидопінгова програма 

до літніх Олімпійських Ігор 2024 у Парижі 

успішно впроваджується

 

У рамках підготовки національної збірної команда України до літніх Олімпійських Ігор 2024 у Парижі Національним антидопінговим центром у взаємодії з Всесвітнім антидопінговим агентством (ВАДА) та Міжнародним агентством з тестувань (ІТА) розроблено Антидопінгову програму.

Ключовими елементами Антидопінгової програми до Олімпійських Ігор у Парижі є проведення цільових тестувань ліцензіатів та кандидатів до національної олімпійської команди, а також інформаційні заходи з антидопінгової освіти для усіх членів національної збірної. 

Відповідно до вимог Міжнародного олімпійського комітету кожен спортсмен, який братиме участь в Олімпійських Іграх, буде протестований до початку Олімпіади в позазмагальний період, а в окремих видах спорту атлети тестуватимуться двічі і тричі.

Очікується, що в рамках Антидопінгової програми до Олімпійських Ігор у Парижі НАДЦ протестує понад 600 спортсменів. У випадку перебування чи проведення навчально-тренувальних зборів за кордоном, українські атлети будуть протестовані іноземними національними антидопінговими організаціями відповідно до домовленостей, досягнутими НАДЦ в рамках ініційованого ВАДА проекту солідарності.

Антидопінгова програма до Олімпійських Ігор у Парижі передбачає також комплекс заходів з антидопінгової освіти, яким буде охоплена вся національна команда (спортсмени, тренери, медичний персонал та члени делегації). До участі в 10 інформаційно-освітніх антидопінгових заходах буде залучено понад 400 осіб. 

5 грудня 2023 р. Антидопінгова програма до літніх Олімпійських Ігор у Парижі була обговорена та представлена в Олімпійському домі керівникам національних спортивних федерацій з олімпійських видів спорту. 

НАДЦ розпочав тестування майбутніх українських олімпійців, а також підготовку та впровадження інформаційно-освітніх продуктів в рамках реалізації Антидопінгової програми.

Успішне впровадження Антидопінгової програми є однією з важливих передумов участі українських спортсменів у найпрестижнішому міжнародному спортивному формі, яким є літні Олімпійські ігри у Парижі.