Солт-Лейк-Сіті-2002
Про Ігри

ЕМБЛЕМА ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР В СОЛТ-ЛЕЙК СІТІ 2002

Емблема ОІСЛ являє собою кристал, утворений з трьох яскравих частин, кожна з яких несе своє значення. Бурштинова частина нагорі символізує олімпійське вогнище і мужність спортсменів.

Середня складова кольору заходу сонця утворена на основі плетив аборигенів (племені) Наваджо і символізує культуру цього регіону. Частка як тінь гори внизу, це вершина гори, вкрита шапкою снігу, що символізує контрпасність гористо-пустельного ландшафту штату Юта. Нижче від емблеми розташовані логотип Олімпіади-2002 та олімпійські кільця.

ТАЛІСМАНИ ІГОР В СОЛТ-ЛЕЙК СІТІ 2002

Талісмани ОІСЛ - заєць у зимовому хутрі, койот та американський чорний ведмідь. Цих звірів було обрано завдяки їх символічному значенню у культурі американських аборигенів. У легендах про цих звірів також звучать відголоски олімпійського дивізу: заєць хуткий (Citius), койот може забиратись на вищі місця (Altius), а ведмідь сильніший (Fortius).

  • Зимовий Заєць (Пороша)
    Колись сонце обпікало землю своїм промінням. Заєць хутко здійнявся на вершину гори. Пустивши стрілу у сонце, він збив його нижче додолу і охолодив землю.
  • Койот (Мідь)
    Коли світ накрила пітьма і холод, койот здійнявся на найвищу гору і вкрав вогоню від вогняних людей. Він повернув землі тепло.
  • Американський чорний ведмідь (Вугілля)
    Давним давно сміливі полювальники залишили свої домівки у пошуках могутнього ведмедя. Однак ведмідь був надто сильним і витривалішим від полювальників. Сьогодні сини тих полювальників продовжують переслідування у нічному небі.