Про ігри

ДЕВІЗ ІГОР

15 вересня 2005 року в Римі Організаційний комітет ХХ зимових Олімпійських ігор в Турині 2006 року (ТОРОК) оприлюднив нове гасло Ігор – „Тут живе пристрасть".

„Тут живе пристрасть" чітко та ясно виражає дух та цінності, які є визначальними для ХХ зимових Олімпійських ігор. Після Кортіна д'Ампеццо 1956 року та Риму 1960 року настала черга Турину показати світу італійський стиль, суть якого – у великій пристрасті, з якою італійці підходять до виконання будь-якої справи.

Нове гасло Туринських Ігор акумулює стратегічні позиції Турину-2006, які підсумовані у ідеї „piazza" (площа): місце зустрічі, фон для пристрасті та участі, унікальний символ італійського способу життя і головний елемент туринського уявлення про Ігри.

Гасло „Тут живе пристрасть" написано червоним кольором, класичною фарбою пристрасті, для того, щоб посилити ефект та дати можливість гаслу встановити візуальний зв'язок між уявленням про Ігри, естафетою Олімпійського вогню і уявленням про Олімпійське місто (йдеться про графічний дизайн муніципальної влади Турину для громадських місць на час проведення Ігор).

Андреа Варнієр, виконавчий директор ТОРОК з питань іміджу та заходів, так прокоментував нове гасло: „Тут живе пристрасть" виражає цінності участі і обов'язків та втілює італійський характер цих Олімпійських ігор".

ЗАГАЛЬНІ ФАКТИ

  • Буде розіграно 84 комплекти нагород;
  • 2 500 атлетів та 2 500 офіційних осіб з 85 Національних олімпійських комітетів будуть розміщені у трьох Олімпійських селищах: Турін, Бардонеккіа, Сестрієре;
  • 650 суддів та рефері обслуговуватимуть олімпійські змагання;
  • 10 000 представників ЗМІ висвітлюватимуть Ігри.

ВИБОРИ

19 червня 1999 року в Сеулі (Корея) 109-та сесія Міжнародного Олімпійського Комітету обрала Турин (Італія) містом-господарем ХХ зимових Олімпійських ігор. Претендентами на проведення Ігор 2006 року були Хельсінкі (Фінляндія), Клагенфурт (Австрія), Попрад-Татру (Словакія), Сіон (Швейцарія), Турин (Італія), Закопане (Польща).