- НОК України
- Новини
-
Олімпійські змагання
- Олімпійські ігри
- Юнацькі Олімпійські ігри
- Європейські ігри
- Всесвітні пляжні ігри
- Європейські юнацькі олімпійські фестивалі
- Виступи українців на Олімпійських іграх
- Виступи українців на Юнацьких Олімпійських іграх
- Виступи українців на Європейських іграх
- Виступи українців на Європейських юнацьких олімпійських фестивалях
- Доброчесність спорту
ЕМБЛЕМА
Емблемою Олімпійський ігор 2010 року у Ванкувері став "Іланаак", що на мові народності інуіт означає "товариш". Він представляє собою скелю, яка складена з п'яти каменів олімпійських кольорів.
ТАЛІСМАНИ
"Міга", "Куатчі" та "Сумі" – імена талісманів Олімпіади-2010, в яких злилися в одне ціле як справжні мешканці лісів і океанів, так і міфологічні образи. В них також є "молодший партнер" – Мукмук, стилізована фігурка місцевого сурка.
ДЕВІЗ
«З гарячим серцем». Ці слова добре відомі всім канадцям як рядок з національного гімну.
ОЛІМПІЙСЬКИЙ ВОГОНЬ
Організаційний комітет ХХІ зимових Олімпійських ігор затвердив маршрут естафети Олімпійського вогню, довжина якого становить 45,000 км, з них 1,000 км по воді, 18,000 км в повітрі та 26,000 км по землі.
До Канади вогонь прибуде 30 жовтня 2009 року. Протягом 106 днів олімпійський символ зможуть побачити близько 90% населення Канади, після чого він спалахне на урочистій церемонії відкриття Олімпійських ігор. Девіз естафети олімпійського вогню «Шлях до північного сяйва».
ОЛІМПІЙСЬКИЙ ФАКЕЛ
Для Ігор-2010 спеціалісти з канадської аерокосмічної корпорації «Бомбард'є» створили 94-сантиметровий факел футуристичних форм легірованої сталі, алюмінію і композитних матеріалів. В нижній його частині розміщений резервуар із газом – суміш пропану і ізобутану. В середній частині корпуса знаходяться два клапани горіння, що забезпечують збереження полум'я навіть при досить сильних поривах вітру. У верхній частині факела, вага якої досягає 1,6 кг, знаходиться отвір у формі кленового листка, оточеного яскраво-червоною смужкою, через який до полум'я потраплятиме повітря.
Кожний факел розрахований на роботу протягом 12-15 хвилин і може витримати перепади температури від -50 до +40 градусів за Цельсієм протягом усіх 106 днів естафети.