Плавець Михайло Романчук та борчиня Алла Черкасова отримали високі нагороди НОК
13 Листопада 2018 Поділитися

Сьогодні в Олімпійському домі вшанували лауреатів спортивних місяців. Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка вручив вже традиційні нагороди найкращому спортсмену та тренеру серпня – дворазовому чемпіону, срібному призеру чемпіонату Європи з плавання Михайлу Романчуку та його наставнику Петру Нагорному й лауреатам спортивного жовтня – чемпіонці світу з жіночої боротьби Аллі Черкасовій та її тренеру Олексію Мельнику.

Відзначимо, Михайло та Алла вперше отримали звання найкращих спортсменів місяців в Україні.

«Після блискучого виступу на чемпіонаті Європи Михайло продовжує здобувати перемоги на міжнародних стартах: на початку листопада на етапах Кубка світу в Пекіні і Токіо здобув відповідно дві золоті, срібну і бронзову медалі. У минулому році Михайло став срібним призером на чемпіонаті світу в Будапешті. Ми чудово пам'ятаємо гарний виступ Михайла на ІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх в Нанкіні-2014, де він здобув «золото» та «срібло». Це дійсно дуже перспективний плавець, одна з головних наших надій на олімпійське Токіо-2020», - сказав під час нагородження керманич НОК.

«Про свої серйозні наміри щодо здійснення найзаповітнішої мрії в Токіо-2020 на чемпіонаті світу з вільної боротьби, який відбувся в Будапешті, заявила наша сьогоднішня героїня Алла Черкасова. Майже 15 років вона йшла до цієї золотої медалі. 8 років тому, у 2010-му, вона вже була на п'єдесталі чемпіонату світу – тоді здобула «бронзу», але, переконаний, це зовсім інші емоції та відчуття. За цей час відбулося багато змін: Алла стала мамою, накопичився досвід, змінилися погляди на життя та роботу», - відзначив Сергій Бубка.

Він побажав нашим олімпійцям подальших успіхів, віри в свої сили та вдалого подолання шляху до здійснення олімпійської мрії.

Сергій Бубка привітав найкращих тренерів місяців – Петра Нагорного та Олексія Мельника.

«Петро Борисовичу, з Михайлом ви працюєте майже 16 років, з самого початку його спортивної кар'єри. Михайло дійсно дуже талановитий спортсмен, але без вас, без вашої злагодженої та ефективної роботи в тандемі, всіх цих перемог не було б», - сказав керманич Олімпійського комітету.

«Олексію Олексійовичу, ви, мабуть, як ніхто знаєте, як здобувати сімейні перемоги: окрім дружини – чемпіонки світу, маєте сестру – першу в історії Олімпійську чемпіонку з боротьби Ірину Мерлені. Приємно, що ви віддано та відповідально робите свою справу й ділитесь своїм досвідом, знаннями, як з нашими титулованими спортсменками, так і з молодим поколінням», - додав він.

Зі свого боку, лауреати спортивних місяців відзначили важливість подібних нагород на шляху до досягнення спортивних вершин та подякували за підтримку й увагу Олімпійському комітету. Наші спортивні герої наголосили, що головним завданням на сьогодні є Ігри Олімпіади в Токіо-2020 й усі свої найближчі плани спортсмени пов'язують саме з ними.

Сергій Бубка висловив також щирі слова подяки керівництву Федерації плавання України та Асоціації спортивної боротьби України на чолі з Андрієм Власковим і Олегом Кравченком за ефективну роботу та внесок у розвиток своїх видів спорту та українського спорту зокрема, а також фізкультурно-спортивному товариству «Динамо» на чолі з Арсеном Аваковим та присутнім на церемонії першим заступником ФСТ Віктором Коржем.

Медіа