Визначені лауреати XXI Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів «Україна олімпійська»
22 Грудня 2021 Поділитися
Визначені лауреати  XXI Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів «Україна олімпійська»

За доброю традицією наприкінці року Комісія Національного олімпійського комітету України «Преса та комунікації» підводить підсумки та визначає лауреатів Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів «Україна олімпійська».

Вперше подібний конкурс був проведений у 2000 році і за цей час став популярним й значимим у журналістському середовищі.

«Я радий, що не дивлячись на всі перипетії та труднощі, з яким стикнувся увесь світ, ми не призупинили жодного разу наш конкурс і віддаємо належне всім тим представникам мас-медіа, які активно, професійно та віддано висвітлюють олімпійський рух. Дякую всім, хто долучився до участі, й звісно чекаємо на ще більшу кількість робіт вже у новому олімпійському році», - наголосив під час підведення підсумків голова комісії НОК Олег Волков.

Цьогоріч, у відповідності до вимог конкурсу, на розгляд експертів були надані роботи від 93 представників мас-медіа з 18 регіонів.

Комісія відзначила високий рівень юних журналістів, які роблять свої перші кроки у професії, а тому боротьба за трійку найкращих у номінації «Дебют в спортивній журналістиці», була запеклою.

Порадували членів журі і роботи, що надійшли у номінацію «Найкраща циклічна спортивна радіопрограма» і «Найкраща циклічна спортивна телепрограма».

Разом з тим, при розгляді поданих робіт комісія наголосила на важливості дотримання вимог конкурсу, зокрема, головної його мети – висвітлення і популяризацію олімпійського руху. Водночас, експерти детально обговорили пропозиції щодо удосконалення подальшого проведення конкурсу в наступному році. 

Тож лауреатами у номінаціях стали:

 

Найкраща громадсько-політична газета року (відділ спорту):

1 місце – «Миколаївські новини» (м. Миколаїв)

2 місце – «Західний кур’єр» (м. Івано-Франківськ), «Сільські вісті» (м. Київ)

3 місце – «Чернігівська Деснянська правда» (м. Чернігів)

 

Найкраща спортивна газета року:

1 місце – «Спорт-арена» (м. Київ)

3 місце – «Спортивка» (м. Львів)

 

Найкращий спортивний журнал року:

«Олімпійська арена (м. Київ)

 

Найкраща циклічна спортивна телепрограма:

1 місце – UA: Спорт (UA: Перший, м. Київ)

2 місце – «Новини Спорту» (Україна 24, м. Київ); «Топ-Спорт» (Телерадіокомпанія ГОК, м. Горішні Плавні, Полтавська область)

3 місце – «Спорт дайджест» (МКП МТРК «Місто», Хмельницький); Sport UI (Інформаційне агенство «Центральноукраїнське бюро новин», телеканал «Вітер», м. Кропивницький)

 

Найкраща циклічна спортивна радіопрограма:

1 місце – «Шлях до Олімпу» (Філія АТ «НСТУ «Чернігівська регіональна дирекція» (м. Чернігів)

2 місце – «Сила спорту»(Радіо Перше, м. Львів)

3 місце – «Ранок Про» («Промінь», м. Київ)

 

Найкраще електронне видання (відділ спорту):

1 місце - «Kamp-sport» (м. Львів)

2 місце – «Фокус» (м. Київ)

3 місце – «Черкаський спорт» (м. Черкаси)

 

Найкращі спортивні журналісти:

Анатолій Білоножко («Миколаївські новини, м. Миколаїв), Дар’я Кузнецова (UA: Перший, м. Київ Вадим Сірий (миколаївські новини, Миколаїв), Леонід Францескевич (Інтернет-видання Odessa.Online, "Перше міське радіо", м. Одеса)

 

За відданість олімпійському руху:

Сергій Гайдук (м. Чернігів), Євген Карельський (м. Київ), Євгеній Кравс (м. Львів), Ігор Чемерис (м. Київ)

 

Дебют в спортивній журналістиці (відзнака імені відомого спортивного журналіста Олександра Мащенка):

1 місце - Віталій Ткачук (Укрінформ, м. Київ)

2 місце – Орина Легащова (XSPORT, м. Київ)

3 місце – Софія Кулай («Спорт.24», м. Львів)

 

За найкраще висвітлення участі українських спортсменів в ХХХІІ літніх Олімпійських іграх в м. Токіо (Японія):

1 місце - «Олімпійська студія Токіо-2020» - (UA: Перший, м. Київ)

2 місце – TOKYO REVIEW (XSPORT, м. Київ)

3 місце – Олена Дідух (телеканал «Дом», м. Київ); «Олімпіада 2020 – Зворотний відлік», «Олімпік NEWS» та «Олімпіада 2020 – Постскриптум» (Перець FM, м. Київ)

 

За найкраще висвітлення підготовки українських спортсменів до XXIV зимових Олімпійських ігор в м. Пекін (Китай):

2 місце – Максим Чеберяка (XSPORT.ua, м. Київ)

 

Нагородження переможців та призерів відбудеться на початку 2022 року, більш детальну інформацію буде повідомлено пізніше.

Останнє в медіа