Через низку позитивних тестів на COVID-19 українці вимушені пропустити олімпійські змагання серед змішаних команд у фристайлі
10 Лютого 2022 Поділитися
Через низку позитивних тестів на COVID-19 українці вимушені пропустити олімпійські змагання серед змішаних команд у фристайлі

Сьогодні, 10 лютого, на XXIV зимових Олімпійських іграх в Пекіні, заплановані змагання змішаних команд з фристайлу (акробатика), що дебютують в олімпійській програмі.

Саме з цією дисципліною пов’язували медальні сподівання вболівальники України і небезпідставно, адже протягом сезону наші спортсмени демонстрували стабільно високі результати на престижних міжнародних стартах.

Зокрема, на етапах Кубка світу, що передували Олімпійським іграм, у цьому виді програми українці двічі ставали бронзовими призерами.

На превеликий жаль, відразу три українських фристайлісти – Дмитро Котовський, Анастасія Новосад і Олександр Окіпнюк буквально напередодні старту отримали позитивні тести на коронавірус і відтак українська команда не має можливості виставити повноцінний склад з 3-х фристайлістів й вийти на старт командних змагань.

В рамках чинного протоколу Ігор в Пекіні олімпійська місія України провела консультації з медичною службою Оргкомітету Ігор-2022 та Міжнародного Олімпійського Комітету, службами підтримки атлетів та службою здоров’я селища, яка безпосередньо підпорядковуються медичній службі Китайської Народної Республіки, ковідслужбою, під час яких були обговорені можливі подальші кроки задля якнайшвидшого відновлення наших олімпійців.

Наразі спортсмени ізольовані і їм надана належна медична допомога.

Нагадаємо, що перший випадок корнавірусу в Олімпійській збірній Україні на XXIV зимових Олімпійських іграх в Пекіні, був зафіксований у старшого тренера чоловічої команди з біатлону Юрая Санітри, одразу по прильоту до столиці Ігор-2022 27 січня. Ще до вильоту команди до Пекіна позитивний тест був зданий лікарем збірної з біатлону Богданом Братковим.

З високою температурою та ознаками застуди в рамках існуючого ковід-протоколу, Санітра був доставлений до ізоляційного госпіталю, де й перебуває досі.

Не дивлячись на позитивну динаміку, здані тести, ще не дозволяють тренеру повернутися до розташування команди.

Пізніше до Юрая Санітри приєдналися тренер жіночої команди з біатлону Ігор Ященко, сервісмен Іван Білосюк, спортсменки Олена Білосюк й Дар’я Блашко.

Олімпійська місія на постійному зв’язку з усіма, хто перебуває на ізоляції та з відповідними службами.

Медіа