ХVI Олімпійський фестиваль попрощався з Банською Бистрицею
30 Липня 2022 Поділитися
ХVI Олімпійський фестиваль попрощався з Банською Бистрицею

XVІ літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль в Словаччині добіг до завершення. І сьогодні в Банській Бистриці відбулася церемонія закриття цього найпрестижнішого молодіжного спортивного форуму Старого світу.

Традиційно вона розпочалася парадом прапороносців країн-учасниць Фестивалю, а наприкінці господарі змагань передали прапор Європейських Олімпійських Комітетів Словенії, яка вже 2023 року прийматиме змагання у Маріборі.

Прапор України до зали дзюдо, куди через погодні умови були перенесені урочистості, виніс володар найбільшої кількості нагород у Банській Бистриці-2022 у спортивній гімнастиці Радомир Стельмах, який став автором першого золотого успіху українських атлетів на цьому ЄЮОФ.

У Словаччині наша команда була представлена 46 атлетами у 6 видах спорту – бадмінтоні, велоспорті, дзюдо, легкій атлетиці, спортивній гімнастиці та плаванні і зуміла посісти в загальному заліку серед 47-ми країн сьоме місце, виборовши 18 нагород, по 6 нагород кожного гатунку.

Нагадаємо, чемпіонами фестивалю стали: гімнаст Радомир Стельмах, який також завоював до української скарбнички два срібла, та дві бронзи, одну з яких здобув у парі з Анною Лащевською,  дзюдоїсти  Станіслав Корчемлюк, Єлизавета Литвиненко та Діана Семченко, а також легкоатлетка Ольга Машанєнкова та плавець Микола Котенко. 

На другу сходинку п’єдесталу ЄЮОФ-2022 піднялися: гімнасти Дмитро Прудко у вправах на кільцях та Анна Лащевська, яка до бронзи у міксті додала й срібло в особистих змаганнях на колоді,  плавець Іван Гарбарчук та команда дзюдоїстів у складі Назара Віскова, Івана Казімірова, Станіслава Корчемлюка, Олексія Болдирєва, Федора Ярошенка, Тетяни Лімзаєвої, Юлії Кузьменко, Єлизавети Литвиненко та Діани Семченко

Бронзовий здобуток мають на своєму рахунку також дзюдоїсти Назар Вісков та Іван Казіміров, плавці Микита Кудінов та Денис Мялковський.

Останнє в медіа