Всеукраїнський Олімпійський урок зібрав понад 2500 представників сфери фізкультури та спорту
09 Вересня 2022 Поділитися
Всеукраїнський Олімпійський урок зібрав понад 2500 представників сфери фізкультури та спорту

Національний олімпійський комітет України Напередодні Дня фізичної культури та спорту провів тематичний урок.

Зазвичай це спортивне свято відбувалося на центральних майданчиках столиці і збирало кілька тисяч поціновувачів спорту та активного способу життя. Зважаючи на умови воєнного стану, сьогодні Урок проходив в режимі онлайн на платформі ZOOM та стріму на YouTube-каналі НОК. І хоча спілкування було віртуальним, воно було насиченим та щиросердним.

Присутніх – а це понад 2500 тисячі учасників: школярі, вихованці спортшкіл, студенти, працівники сфери з усіх куточків країни – зі святом привітали президент НОК України, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка, Міністр молоді та спорту, Олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт, віцепрезидент НОК, президент Олімпійської академії, професор Марія Булатова, голова Комісії «Осередки НОК» НОК України Володимир Ковальов.

«Олімпійський урок – це особливий захід, який дає можливість не лише популяризувати спорт, а й виховувати нашу молодь, наших громадян на олімпійських цінностях, виховувати нашу націю, для того, щоб ми перемагали та досягали своєї мети. І сьогодні важливо аби зростало молоде покоління, яке буде продовжувати славетні традиції українського спорту», – відзначив під час свого виступу очільник Олімпійського комітету.

Сергій Назарович розповів присутнім про підтримку міжнародної та європейської спільноти в умовах війни, зокрема фінансову – створений президентом МОК Томасом Бахом Фонд солідарності для забезпечення підготовки та виступів українських атлетів, який за півроку з 2,5 млн доларів зріс втричі. Згадали на Уроці і про медальні здобутки та досягнення наших олімпійців. 

За словами президента НОК, попри складний час, олімпійські осередки в регіонах не лише виконували свої основні завдання, популяризуючи олімпійський рух та цінності, а й допомагали у забезпеченні гуманітарних потреб громадян, які змушені були залишити власні домівки, рятуючись від війни, та допомагали українському війську.

Окрему увагу присутніх Сергій Бубка звернув на те, що сьогодні  представники Олімпійської родини відстоюють інтереси держави не лише на спортивних аренах, а й на арені воєнних дій, ставши на захисті Батьківщини зі зброєю в руках. 

«Щиро дякую всім за вірну громадянську позицію і за ті зусилля, яких докладаєте кожен на своєму місці. Тільки разом ми можемо перемагати і в цих викликах сучасної війни, і на спортивних майданчиках. Для нас дуже важливо, щоб підіймався прапор України, лунав гімн у різних куточках і ваша робота – вона унікальна».

Те, що у єдності наша сила підтвердив і керівник відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда, який наразі виконує бойовий обов’язок на Сході. Він зауважив, що велика підтримка і просто добрі слова допомагають нашим захисникам та захисницям на фронті продовжувати боротьбу. Окрім того він наголосив на значній ролі спорту. Спорт допомагає пережити складнощі війни, адже не лише загартовує фізично, а й виховує силу волі, закаляє характер:

«Так, цю війну називають війною технологій, артилерії. Але водночас – це війна духу, і перемагає той, хто сильніший духом. Ми сильніші, бо ми на своїй землі. І ми обов’язково переможемо та відбудуємо нашу країну» – підкреслив Андрій Більда.

Користуючись святково нагодою, НОК України нагородив відзнаками представників Олімпійської родини. 

Впродовж наступних кількох місяців олімпійські уроки, під час яких діти та молодь матимуть нагоду більше дізнатися про улюблені види спорту, відомих українських атлетів та розвиток олімпійського руху в нашій країні й світі, проходитимуть у навчальних закладах України.

Проте сподіваємось, що наступного року ми всі знову матимемо можливість зустріти День фізичної культури та спорту, та дати старт Олімпійському уроку під мирним небом України.

 

Медіа