Представлено талісмана зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю-2023
30 Жовтня 2022 Поділитися
Представлено талісмана зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю-2023

Маскотом найпрестижнішого молодіжного олімпійського мультиспортивного форуму Старого cвіту, що пройде з 21 по 28 січня в регіоні Фріулі-Венеція-Джулія, стане бабак на ім’я «Кугі».

Розроблений Паоло Венуті та виготовлений компанією TRUDI Spa, розташованою в Тарченто, відомою в усьому світі якістю та стилем своїх м’яких іграшок, талісман відображає багато цінностей Європейського юнацького олімпійського фестивалю (ЄЮОФ) та регіону, де проходитимуть змагання.

«Маленький гризун є одним із символів гір. Маючи товариський характер, він любить жити групами, колоніями, організованими подібно до сімей. Це травоїдна тварина, харчується травами і трав'янистими рослинами, пагонами і корінням, квітами, плодами і цибулинами, з яких отримує необхідну воду. Це стійкий вид, ідеально адаптований до альпійської дуги Фріулі-Венеція-Джулія, яка є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це екологічно чистий, як і захід, який ми організовуємо, і екологічний у багатьох відношеннях», – розповів голова оргкомітету Мауріціо Дюннхофер, чому вибір впав саме на цю милу тваринку.

«Фріулі-Венеція-Джулія – це ансамбль різних культур і територій, – заявив президент Федріга на прес-конференції. – Альпініст Юліус Кугі, який надихнув назву нашого талісмана, є ідеальним синтезом нашого регіону, розташованого в центрі Центрального регіону Європи. Каринтієць по батькові, словенськомовна мати з Трієста, народився в Горіції, він навчався в Трієсті та був великим любителем і знавцем Юлійських Альп, на які він часто піднімався і відкрив більше п’ятдесяти нових маршрутів за допомогою місцевих гідів. Як альпініста, а також як музиканта та ботаніка, ми обрали його як орієнтир через його вчення про етику та цивілізацію».

Президент організаційного комітету Мауріціо Дуеннхофер заявив, що церемонія відкриття EYOF Friuli Venezia Giulia 2023 відбудеться на чудовій площі Пьяцца Уніта де Італія, яка вітатиме прибуття олімпійського вогню 21 січня 2023 року. Офіційне ж запалення «Полум'я миру» відбудеться 4 листопада в Ара Пацис у Римі, ознаменувавши початок естафети вогню, яка торкнеться символічних регіонів і міст Італії, передаючи дух Ігор з посланнями дружби та єдності.

Медіа