НОК України надіслав керівникам НОКів і міжнародних федерацій правове обгрунтування щодо недопуску спортсменів держав-агресорок до міжнародних змагань
21 Березня 2023 Поділитися
НОК України надіслав керівникам НОКів і міжнародних федерацій правове обгрунтування щодо недопуску спортсменів держав-агресорок до міжнародних змагань

Сьогодні, 21 березня 2023 року, Національний олімпійський комітет України надіслав президентам і генеральним секретарям Національних олімпійських комітетів, а також міжнародних федерацій з олімпійських видів спорту листа, в якому викладено юридичні аспекти питання захисту прав людини та приклади судової практики з цього питання. При цьому Україна вкотре закликала всіх до об’єднання задля продовження Рекомендації Виконкому МОК від 28.02.2022 року про відсторонення російських і білоруських спортсменів від участі в міжнародних спортивних змаганнях.

Зокрема, у листі зазначено про те, що «інтереси організаторів спортивних змагань щодо їх безперебійного проведення та загальна мета забезпечення безпеки всіх учасників (як учасників, так і громадськості) є законним недискримінаційним заходом, який має перевагу над правом російських і білоруських спортсменів брати участь у таких змаганнях».

Викладений правовий аналіз ситуації грунтується на судовій практиці Арбітражного спортивного суду та Європейського суду з прав людини, який дає право говорити, що «доповідь спеціальних доповідачів ООН, яка послужила основою для перегляду позиції МОК, не врахувала принаймні відповідну судову практику CAС та ЄСПЛ, проігнорувала неабсолютний характер залучених прав та обставини, що склалися внаслідок російської агресії проти України. Тому неприйнятно, щоб фрагментовані та необґрунтовані висновки спеціальних доповідачів ООН слугували підставою для будь-якого подальшого рішення МОК», - зазначено у листі.

Україна вкотре закликала світову спортивну спільноту продовжити раніше визначені обмеження щодо представників країн-агресорок до міжнародних змагань. Однак, у випадку, якщо Виконавчий комітет МОК вирішить дозволити участь російських і білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях, усі члени Виконкому МОК повинні взяти на себе персональну відповідальність за всі наслідки такого рішення, включаючи відповідальність за безпеку всіх спортсменів-учасників і громадськості та відновлення глобального миру.
Медіа