Реакція НОК України на порушення IJF умов «нейтральності» для російських спортсменів
02 Травня 2023 Поділитися
Реакція НОК України на порушення IJF умов «нейтральності» для російських спортсменів

28 квітня поточного року Виконавчий комітет Міжнародної федерації дзюдо (IJF) вирішив дозволити спортсменам з росії та білорусі брати участь у міжнародних змаганнях в якості індивідуальних нейтральних спортсменів. При цьому, серед спортсменів, зареєстрованих для участі в чемпіонаті світу з дзюдо, що пройде в Досі (Катар) з 7 до 14 травня 2023 року, є представники рф, які мають контракти у збройних силах або органах національної безпеки рф. Зазначений факт суперечить рекомендаціям Міжнародного олімпійського комітету від 28 березня 2023 року, в яких чітко визначено, що статус нейтральних спортсменів може бути надано лише тим спортсменам, які не є представниками силових структур.

У зв’язку із цим Федерація дзюдо України відкликала свої заявки на чемпіонат світу з дзюдо в Досі, а також поінформувала Міжнародну федерацію дзюдо щодо порушення умов «нейтральності» з боку російських спортсменів.

НОК України, у свою чергу, звернувся до Міжнародного олімпійського комітету та вказав на порушення Рекомендацій від 28.03.2023 року. До листа також додано наданий Федерацією дзюдо України список спортсменів – представників рф, які зареєстровані до участі у чемпіонаті світу з дзюдо та мають контракти у збройних силах або органах національної безпеки російської федерації.

«Маємо приклад безпрецендентного нехтування Олімпійської хартії та рішень і рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету. Вказана ситуація ще раз підтверджує, що наші побоювання про неможливість дотримання Рекомендацій МОК є не безпідставними», - йдеться у листі.

ТЕКСТ ЛИСТА:
Медіа